Aktualności
Record Store Day Warsaw 201722 i 23 kwietnia w POLINIE – dwa dni muzycznych targów, koncertów, filmów, warsztatów i wystaw 

W najbliższy weekend  po raz dziesiąty obchodzić będziemy Record Store Day – międzynarodowe święto promujące niezależne sklepy płytowe oraz kulturę winylową. Obchody RSD w Warszawie odbędą się w tym roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Na uczestników wydarzenia czekać będzie ponad 40 stoisk, na których będzie można nabyć płyty winylowe. Targom towarzyszyć będą koncerty, filmy, warsztaty i wystawy.

Przez cały weekend od 12:00 do 20:00 we foyer muzeum będzie można nie tylko nabyć płytę winylową, wybraną spośród bogatej oferty ponad 40 wystawców z całego kraju i z zagranicy (Far Out Rec., Lanquidity), ale również przesłuchać ją w strefie odsłuchowej, umyć przy pomocy myjki do płyt oraz zakupić akcesoria.

Na uczestników wydarzenia czeka też wiele innych atrakcji: dj-sety i showcase’y grane na żywo podczas targów, projekcje filmów muzycznych –  fabularnych i dokumentalnych, m.in. „Cadillac Records” i „Namiętność i dźwięk w Berlinie Zachodnim”, warsztaty didżejskie ze SPINLAB oraz z produkcji muzyki prowadzone przez dj Eprom-a (zapisy, liczba miejsc ograniczona), a także wystawy o tematyce winylowej i muzycznej.

Podczas dwóch dni RSDW dla odwiedzających dostępne będą też wystawy o tematyce winylowej i muzycznej: „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu”, „Winyl na plakacie”, czyli prace Znajomego Grafika oraz wystawa zdjęć z kultowego albumu o kolekcjonerach winyli „Dust&Grooves. Adventures in Record Collecting”. Autor zdjęć z albumu, Eilon Paz będzie gościem spotkania z publicznością w sobotę, 22 kwietnia, o godzinie 14:00. W muzeum będzie można kupić album oraz związane z nim gadżety.


Night Marks Electric Trio

Wydarzeniami towarzyszącymi Record Store Day Warsaw 2017 będą koncerty. W sobotni wieczór na scenie audytorium Muzeum POLIN wystąpią przedstawiciele warszawskiego labelu U Know Me Records - Night Marks Electric Trio oraz duet Sotei. Przed nimi publiczność rozgrzeje Tubas Składowski


Andrew Ashong

Gwiazdą muzycznej sceny Record Store Day Warsaw 2017 jest brytyjski soulowy wokalista i producent Andrew Ashong. Protegowany Theo Parrisha, z którym nagrał „Flowers” uznawany za najlepszy utwór 2013 roku i ulubieniec Gilesa Petersona, zagra wraz z zespołem w audytorium muzeum POLIN w niedzielę 23 kwietnia.

Pochodzący z Ghany muzyk, uznany przez „Guardian” za jeden z najciekawszych młodych talentów i porównany do takich tuzów jak Shuggie Otis, Roy Ayers czy Bill Withers, jest również znanym diggerem. Pasję kolekcjonowania winyli kontynuuje nieprzerwanie od nastoletnich lat, przemierzając Wielką Brytanię i świat w poszukiwaniu zarówno klasycznego disco, funku i soulu jak i nowej ambitnej elektroniki.

Przed Andrew Ashongiem publiczność rozgrzeje zespół MA, który właśnie zaczyna robić spore zamieszanie na polskiej scenie muzycznej. 12 stycznia własnym sumptem wydali pierwszy album długogrający o nazwie „dreaMA”. Płyta zbiera doskonałe recenzje, głównie ze względu na niezwykle oryginalną mieszankę stylów muzycznych oraz jeden z najlepszych wokali kobiecych w kraju.Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie www.recordstoreday.pl i www.polin.pl.

Wydarzenie można śledzić na FB Record Store Day Warsaw 2017

Partnerem muzycznym wydarzenia jest T-Mobile Electronic Beats - projekt, którego celem jest odkrywanie i tworzenie nowych trendów w świecie kultury miejskiej. Electronic Beats przełamuje bariery stojące między tym, co już popularne, a tym, co na rozpoznawalność i poklask po prostu zasługuje.

Partnerzy: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, British Council
Partnerzy medialni: Radio Kampus, Co Jest Grane 24, Jazzsoul, Soulbowl, Vinu , Noisey, Going, Aktivist, Stroer Digital Media.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm