Aktualności

Record Store Day Warsaw 2018
21-22 kwietnia
Mała Warszawa
ul. Otwocka 14
Więcej informacji: FB Record Store Day Warsaw 2018

Record Store Day Warsaw 201821 i 22 kwietnia odbędą się targi muzyczne w centrum kulturalnym Mała Warszawa (dawna Fabryka Trzciny).

Międzynarodowe święto niezależnych sklepów płytowych i kultury winylowej będzie w Warszawie celebrowane przez cały weekend 21 i 22 kwietnia. W centrum kulturalnym Mała Warszawa od godziny 11.00 będą tu miały miejsce targi muzyczne z szeroką ofertą ponad 40 wystawców z całej Polski i z zagranicy.

W programie wydarzenia znajdują się również:
showcasy i dj-sety
projekcje filmowe
spotkania i panele dyskusyjne
oraz wystawa ponad 60 wyjątkowych okładek płyt.

Ich autorami są Rosław Szaybo i Stanisław Zagórski – polscy graficy światowej sławy, którzy tworzyli okładki m.in. dla: Janis Joplin, Boba Marleya, Judas Priest, The Clash, Arethy Franklin czy Milesa Davisa.

Wydarzeniami towarzyszącymi Record Store Day Warsaw będą wieczorne koncerty. W sobotę wystąpią Kosi i Łajzol z legendarnego JWP ze swoim nowym projektem Jetlagz, w niedzielę usłyszymy jazzowe odkrycie z Londynu – zespół Collocutor.

Premierowy koncert Jetlagz  w stolicy Duet Jetlagz tworzą Kosi i Łajzol z kultowego składu JWP/BC. Ich świeże i pozbawione kompleksów spojrzenie na muzykę zaowocowało konceptualnym albumem „Warsaw SK8 Of Mind”, który na sklepowe półki trafił 1 grudnia.  

„WSK8OFMND” przełamuje nie tylko muzyczne, ale również pokoleniowe granice, odważnie czerpiąc z dobrodziejstw newschoolowej elektroniki i nie tracąc przy tym, ani hiphopowego pazura ani przebojowego potencjału znanego z projektów JWP Crew.  Na płycie znalazło się 15 premierowych utworów, gdzie gościnne wystąpili m.in. Siwers, Żabson oraz Leh. Całość skreczami dopełnił niezawodny DJ Falcon1. W sobotę 21 kwietnia  w Małej Warszawie Jetlagz zagrają swój materiał po raz pierwszy w stolicy.

Po koncercie oficjalne afterparty, na którym zagrają Dj Kebs i Falcon1!
Wejście: 21:00 // Start koncertu: 22:30 // Afterparty: 23:30
FB: https://www.facebook.com/events/182372795713292/Świeży brytyjski jazz na RSDW. Collocutor jest obecnie jednym z najbardziej elektryzujących jazzowych zespołów. Ich ostatnia płyta „The Search” wyprzedała się w ciągu miesiąca od premiery. To jeden z tych zespołów, dzięki którym jazz wraca do szerokiej publiczności. Odważnie czerpiąc z różnych stylów muzycznych, przestaje być kojarzony z niedostępną muzyką dla elit. Będzie się można o tym przekonać 22 kwietnia (niedziela) wieczorem w Małej Warszawie.

Brytyjska formacja łączy elektro–akustyczną estetykę ery jazzu modalnego Milesa Davisa  z globalnymi wpływami, głównie muzyki z Indii i Afrobeatu. To minimalizm przesiąknięty hipnotyzującym groove’em, w stylu takich tuzów jak Sun Ra, Yussef Lateef czy Steve Reich. Na koncertach Collocutor publiczność jest jak w transie, poruszając się w takt rytmicznych kompozycji liderki zespołu i saksofonistki Tamar Osborn. Kolektyw cieszy się również dużym uznaniem mediów i branży muzycznej, a wytwórnia On The Corner w której wydaje, została uznana przez Gillesa Petersona (BBC 6 , Worldwide FM) za label roku 2017.

“I really like Collocutor, they have that feeling” – Mulatu Astatke
“Sharp like a razor smart like a tailor” – Jon More (Coldcut/Ninja Tune)
“Killer” – Gilles Peterson (BBC 6, Worldwide FM)
 “Intriguing exploratory stuff” – KEXP Seattle

Single live:
Everywhere: http://bit.ly/2DBzZPw
Arrival: http://bit.ly/2tYebxF
Disappearance: http://bit.ly/2u0uMRE

Wejście: 19:30
Adrian Magrys (Lanquidity Rec.) DJ set
Collocutor: 20:30

FB: https://www.facebook.com/events/354178221766780/
Patroni Medialni RSDW 2018 // Radio Kampus, Aktivist, Co Jest Grane24, Jazz Forum, JazzSoul.pl, soulbowl.pl, Going., muno.pl, F5
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm