Aktualności

Record Store Day Warsaw Party
13 kwietnia (sobota), godz. 22.00
Klub DZiK
ul. Belwederska 44 A

Wstęp: 20 zł.

Record Store Day Warsaw 2019
13-14 kwietnia
Hala Gwardii
Plac Żelaznej Bramy 1

Więcej informacji: FB Record Store Day Warsaw 2019

Record Store Day Warsaw 2019

Magdalena ZarzyckaMiędzynarodowe święto niezależnych sklepów płytowych i kultury winylowej, 13 i 14 kwietnia w Hali Gwardii

W Warszawie będziemy to wydarzenie celebrować przez cały weekend 13 i 14 kwietnia w Hali Gwardii, podczas odbywającej się już po raz 9-ty imprezy Record Store Day Warsaw.

W sobotę o godzinie 12:00 na antresoli w Hali Gwardii rozpoczną się targi muzyczne, na których będzie można wybierać spośród szerokiej oferty wystawców z całej Polski – sklepów płytowych, wytwórni muzycznych i niezależnych wystawców. Pojawią się między innymi: Antena Krzyku Antykwariat Tamka, Black Market, Downtempo City Funk, Gusstaff Records, Grubanuta.pl, Jazzbluesfusion Vinyl Shop, Muzyka Miasta, Plays.pl, Płyty Gramofonowe plytygramofonowe.pl, Requiem Records, Sklep Muzyczny HIT - Płyty Winylowe / CD / DVD / Bluray, Święty Spokój, trzaski.pl, Winylownia i Winyl Market.Na imprezie jak co roku nie zabraknie setów dj-skich granych wyłącznie z winyli, które zaserwują znani DJ-e, przedstawiciele labeli oraz sklepów muzycznych.

Targi będą trwały w sobotę i niedziele w godzinach 12:00 – 18:00, wstęp jest bezpłatny.

Po udanych zakupach w sobotę 13 kwietnia wieczorne Record Store Day Warsaw Party do klubu DZiK, gdzie od godziny 22:00 porwą do tańca Holiday 80 oraz RiskY & Dook.

Holiday 80, czyli warszawski duet, który o disco wie niemal wszystko... miód dla uszu wielbicieli starych polskich piosenek, disco i wszystkiego, co pomiędzy. Dość wspomnieć, że utwory Holiday 80 usłyszeć można w setach takich artystów jak Nightmares On Wax, Pete Herbert, JKriv, Aeroplane, Sleazy McQueen, The Scumfrog, Sheridan, Ursula 1000, a także na imprezach granych przez czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej.

Holiday 80 na koncie ma dwie winylowe EP-ki wydane przez amerykańską oficynę The Whiskey Disco – „Hotel Victoria” i „Mokotuff”, które zawierają edity polskich nagrań Kombi, Krystyny Prońko, Krzysztofa Krawczyka, Skaldów, Ewy Bem czy Haliny Frąckowiak.

https://soundcloud.com/holiday-80

RiskY & Dook to znani kolekcjonerzy płyt winylowych i diggerzy i Dj-e, którzy na początku 2011 roku połączyli swoje siły by na rodzimych parkietach promować klubowe brzmienia z lat 70. i 80. Disco, boogie, house i electro to główne style w jakich doskonale się odnajdują, ale w ich setach można usłyszeć również funk, soul oraz jazz.

https://soundcloud.com/riskydook


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm