Aktualności

Robert Glasper
1.09.2022 (czwartek), godz. 20:00
Praga Centrum
ul. Szwedzka 2/4
Warszawa

Bilety:
followthestep.com
goingapp.pl  oraz w salonach Empik

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

Robert Glasper w WarszawieSłynny amerykański pianista i producent muzyczny zagra 1 września w Pradze Centrum.

Robert Andre Glasper to amerykański pianista, kompozytor, producent muzyczny i autor tekstów, którego kariera łączy kilka różnych gatunków muzycznych i artystycznych, głównie skupionych wokół jazzu.

Do tej pory Artysta zdobył cztery nagrody Grammy i otrzymał dziewięć nominacji w ośmiu kategoriach.

Przełomowy albumem Glaspera jest „Black Radio”, za który zdobył nagrodę Grammy 2013 za najlepszy album R&B. Po tym sukcesie występował na różnych płytach, w tym grając na klawiszach w „To Pimp a Butterfly” Kendricka Lamara i wygrywając kolejną Grammy za utwór „These Walls”. Trwająca seria albumów z cyklu Black Radio stała się wizytówką muzyka, z gośćmi takimi jak Yasiin Bey, Jill Scott czy Erykah Badu.

„Black Radio” jest pierwszym krążkiem w historii, który zadebiutował jednocześnie w pierwszej dziesiątce 4 różnych gatunków list przebojów: Hip Hop R&B, Urban Contemporary, Jazz i Contemporary Jazz. Sukces ten został następnie powtórzony przez „Black Radio 2”.

Glasper napisał także muzykę do nagrodzonego Emmy filmu dokumentalnego „Apollo”, zdobył nagrodę Grammy za ścieżkę dźwiękową do „Miles Ahead” i skomponował muzykę do „The Photograph Issy Rae”.

„Black Superhero” z najnowszego albumu „Black Radio III”Supportem przed Robertem Glasperem będzie zespół Tropical Soldiers in Paradise.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm