Aktualności
Jason Moran
fot. Jan MinkiewiczRUSZA 45. JAZZ NAD ODRĄ

JFWe Wrocławiu startuje 45. edycja festiwalu Jazz nad Odrą. Jego inauguracją będzie miała miejsce już w środę 4 marca.

O godz. 16.00 pod pręgierzem na wrocławskim Rynku rozpocznie się Happening nad Odrą. Stamtąd 6-osobowa orkiestra jazzowa, wrocławskiego trębacza, Tadeusza Nestorowicza Nestor Band przemaszeruje z Rynku ulicą Kuźniczą a następnie mostem Uniwersyteckim, by na końcu dotrzeć na bulwar przy ul. Księcia Witolda. Kulminacja wydarzenia nastąpi w Café & Cocktail Barze De Lounge (ul. Księcia Witolda, między mostami).

O godz. 18.00 w Domku Romańskim przy pl. Nankiera 8 odbędzie się wernisaż prac konkursowych studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych pt. „Plakat Jazz nad Odrą 2009”. Podczas wystawy wręczone zostaną nagrody oraz wyróżnienia.
 
A oto pełny program tegorocznego festiwalu (podajemy za organizatorami):

Dzień 1
5 marca, czwartek


Miejsce: Sala Teatralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17
Godzina: 19.00
Bilety: 80 zł, 60 zł, 40 zł
Laureat Grand Prix 2008 - Krzysztof Urbański Mid West Quartet
Krzysztof Urbański - sax
Bartek Śniadecki - p
Piotr Mazurek - b
Tomasz Torres - dr

Zespół powstał w 2004 roku. Jest  zwycięzcą wielu konkursów, zdobył m.in.: I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych w Gdyni, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Jazz Juniors w Krakowie, I miejsce na Hoeilaart International Jazz Competition w Belgii. Krzysztof Urbański, lider zespołu, zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Solistów Jazzowych - Zmagania Jazzowe, okrzyknięty także został Najlepszym Instrumentalistą w Konkursie Jazz Juniors w Krakowie. Podczas 44 edycji Jazzu nad Odrą Urbański zajął I miejsce w Otwartym Konkursie na Indywidualność Jazzową.

GALA POLSKIEGO JAZZU – PAMIĘCI KRZYSZTOFA KOMEDY
feat. Ewa Bem, Lora Szafran, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Włodzimierz Nahorny, Krzysztof Kiljański, Grzegorz Nagórski, Marek Bałata, Piotr Baron

BIG FESTIVAL BAND pod kier. Stanisława Fiałkowskiego i Zbigniewa Czwojdy
Jerzy Główczewski, Adam Wendt, Robert Kamalski, Igor Pietraszewski, Zbigniew Jaremko - sax
Tomasz Kasiukiewicz, Łukasz Perek, Józef Zatwarnicki - tb
Andrzej Biskupski, Tomasz Szwecki, Zbigniew Czwojda, Robert Majewski - tp
Marcin Lutrosiński - p
Adam Skrzypek - b
Michał Czwojda, Zbigniew Lewandowski - dr
Artur Lesicki – g

***
Miejsce: Jazz Klub Rura, ul. Łazienna 4
Godzina: 21.00
Bilety: 25 zł, 15 zł - ulgowe

LABORATORIUM Second Life
Janusz Grzywacz – keyb
Marek Stryszowski - sax, voc
Krzysztof Ścierański - bg
Marek Raduli - g
Grzegorz Grzyb - dr

Nie tak dawno reaktywowane Laboratorium jest wciąż żywą legendą polskiego jazz-rocka. Nazwa formacji doskonale oddaje charakter muzyki wykonywanej przez zespół. Wzorce i inspiracje czerpane są z jazzu, awangardy, folkloru, muzyki elektronicznej oraz rocka. Bogate brzmienia elektronicznych klawiatur, na których oryginalne barwy wyczarowuje Grzywacz, dźwięk saksofonu altowego i sopranowego oraz głos Stryszowskiego, partie gitarowe i rozbudowane tła grane na instrumentach perkusyjnych są rzeczywiście odpowiednikiem laboratoryjnych eksperymentów, i to eksperymentów nietypowych. Krakowska grupa ma własny, bardzo osobisty i rozpoznawalny wizerunek artystyczny. [Jazz Forum 12/06]

***
Miejsce: Sala Kameralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17
Godzina: 23.00
Bilety: 40 zł

Judy Bady/Piotr Wojtasik - Blackout
Judy Bady (USA) - voc
Piotr Wojtasik - tp
Francesca Tanksley (USA) - p
Wayne Dockery (USA) - b
Newman Taylor Baker (USA) - dr

„Blackout” to wspólny projekt artystyczny wyjątkowej amerykańskiej wokalistki Judy Bady i czołowego polskiego trębacza Piotra Wojtasika. Jego muzyka to prawdziwy „klejnot” i zarazem hołd złożony największym legendom jazzu. Znajdziemy w niej wspaniałą historię gatunku począwszy od Louisa  Armstronga, poprzez Ellę Fitzgerald na Johnie Coltranie kończąc. Jednak całość jest przede wszystkim autentyczną, oryginalną i wzruszającą muzyczną wypowiedzią tej wspaniałej dwójki artystów, których oprócz wspólnych fascynacji muzycznych łączy również prawdziwa przyjaźń.


Dzień 2
6 marca, piątek

Miejsce: Sala Kameralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17
Godzina: 10.00
Bilety: wstęp wolny

Otwarty Konkurs na Indywidualność Jazzową
Jury: Zbigniew Namysłowski, Włodzimierz Nahorny, Henryk Miśkiewicz, Tomasz Szachowski, Zbigniew Czwojda

***
Miejsce: Sala Teatralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17
Godzina: 19.00
Bilety: 120 zł, 100 zł, 80 zł

Lars Danielsson - The New Album „Tarantella”- polska premiera płyty
Lars Danielsson - b, cello
Leszek Możdżer - p
Mathias Eick - tp
Magnus Őstrőm - dr
John Parricelli - g

Liryczne, ale mocne i rytmiczne granie przyniosło Danielssonowi wielkie uznanie w świecie międzynarodowego jazzu. W jego wykonaniu nawet najzwyklejsza melodia brzmi świeżo i niezwykle. Ukończył Konserwatorium w Goeteborgu w klasach kontrabasu, wiolonczeli i gitary basowej. Doskonale prowadzi sekcje rytmiczną, jednocześnie wnosząc do zespołu niezwykłą ostrość, dynamikę i temperament jako solista. Jego dyskografia  to między innymi osiem autorskich albumów od 1980 roku przy współpracy takich tuzów jak: John Abercombie, Bill Evans, Michael Brecker, John Scofield, Jack DeJohnette, Mike Stern, Billy Hart, Pat Metheny, czy Charles Lloyd.

McCoy Tyner Quartet
McCoy Tyner - p
Gerald Canon - b
Eric Kamau Gravatt - dr
Christian Scott - tp

Nie będzie przesadnym stwierdzenie, że współczesny jazz ukształtowany został przez wpływy muzyki McCoy Tynera. Muzyk rozpoczął naukę gry na pianinie jako nastolatek. W 1959 r. zaczął występować z Jazztetem Benny’ego Golsona i Arta Farmera. Rok później dołączył do Johna Coltrane’a. Pod koniec lat 60. Tyner założył własne trio, występował z wieloma wykonawcami muzyki jazzowej i popularnej, zaczął również nagrywać pod własnym nazwiskiem. W latach 70. często ruszał w trasy koncertowe, zrealizował także wiele albumów, głównie z towarzyszeniem kwartetu lub kwintetu. Nagrywał i koncertował również w latach 80., przeważnie tworząc okazjonalne zespoły  (np. z Sonnym Rollinsem,  Johnem Blakiem i Garym Bartzem).

W początkach kariery Tyner pozostawał pod znacznym wpływem Buda Powella, Theloniousa Monka i Arta Tatuma, a współpraca z Coltranem zaowocowała wypracowaniem własnego stylu. Muzyka, jaką gra, a przede wszystkim komponuje, dowodzi niezwykle skomplikowanej harmonii. W późniejszym okresie wykorzystywał elementy muzyczne nietypowe dla jazzu, a charakterystyczne m.in. dla afrykańskiej i azjatyckiej muzyki etnicznej oraz wywodzące się z tradycji europejskiej muzyki klasycznej oraz rozrywkowej.

***
Miejsce: Jazz Klub Rura, ul. Łazienna 4
Godzina: 21.00
Bilety: 25 zł, 15 zł - ulgowe

Artur Dutkiewicz Trio "NIEMEN IMPROWIZACJE"
Artur Dutkiewicz - p
Darek „Oles” Oleszkiewicz - b
Sebastian Frankiewicz - dr

Artur Dutkiewicz - kompozytor, pianista i aranżer. W latach 70. zdobywca III nagrody na II Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, III nagrody na Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach oraz nagrody specjalnej dla najlepszego uczestnika spośród szkół średnich w postaci wstępu bez egzaminu na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Założył Sunday Trio, z którym otrzymał wyróżnienie na festiwalu Jazz nad Odrą - Wrocław 79.  Artur Dutkiewicz jest również jednym z  nielicznych polskich pianistów jazzowych, którzy tworzy improwizowaną muzykę solo na fortepianie. Jego pianistyka solowa charakteryzuje się niezwykłą rozpiętością stosowanych środków - od romantycznego ciepła muzyki klasycznej przez elementy rhythm & bluesa aż po muzykę etniczną.

***
Miejsce: Sala Kameralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17
Godzina: 23.00
Bilety: 30 zł

Inga Lewandowska/Kuba Stankiewicz - „Miesiące” -  polska premiera płyty
Inga Lewandowska - voc
Kuba Stankiewicz - p
Andrzej Święs - b
Krzysztof Szmańda - dr
autor tekstów: Janusz Kukuła

Inga Lewandowska - laureatka Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Występowała na wielu festiwalach m. in. Jazz Jamboree i Jazz nad Odrą. Współpracowała z czołówką polskiej sceny jazzowej, m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem i Andrzejem Jagodzińskim. Aksamitna barwa głosu i wrodzona muzykalność pozwalają wokalistce bez trudu wtopić się w brzmienie zespołu.

Kuba Stankiewicz od wielu lat zajmuje niepodważalną pozycję wśród najlepszych polskich pianistów jazzowych. Wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji, wrażliwością na barwę dźwięku, wyczuciem dynamiki i przestrzeni. Na profesjonalnej scenie debiutował w zespołach Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego (1985-1987), z którym występował m.in. w USA i Meksyku oraz nagrał płyty „Open” i „Song Of Innocence”. W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie (dyplom w klasie fortepianu) i podróżował po Stanach Zjednoczonych z Orkiestrą Artie’ego Shawa. Jest laureatem nagrody Oscara Petersona oraz finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie.

Artur Lesicki Acoustic Harmony
Artur Lesicki - g
Piotr Dziubek – p, acc
Robert Szydło - bg
Michał Czwojda - dr
Gościnnie – Miłosz Pękala - perc

Nazwa grupy - Artur Lesicki Acoustic Harmony - wzięła swój początek od wykorzystywanych przez muzyków akustycznych, naturalnie brzmiących instrumentów. Począwszy od premiery koncertowej, która miała miejsce w listopadzie 2002 roku na II Wrocławskim Festiwalu Jazzowym, projekt ten cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem nie tylko melomanów, ale też krytyków, czego dowodem jest nominowanie grupy w 2002 roku do prestiżowej nagrody wrocławskich mediów – Dolnośląski Brylant w kategorii Debiut Roku.

Ryszard Gwalbert Misiek & Friends
Ryszard Gwalbert Misiek - sax
Leszek Kułakowski - p
Jakub Olejnik - b
Przemysław Jarosz - dr
Wojciech Kowalczyk – dr

Ryszard Gwalbert Misiek - muzyk jazzowy, saksofonista, twórca i kierownik Polskiego Teatru Instrumentalnego w latach 1975-1987. Laureat nagród festiwalowych Jazz nad Odrą w latach 70. oraz jazzowego stypendium im. K. Komedy. Wykładowca w klasie teatru instrumentalnego na McGill University w Montrealu (1990-93). Kompozytor, inscenizator pokazów multiwizyjnych, lider grupy R.G. Misiek Quartet i  Misiek Rap Machine.

***

Miejsce: „XO”, ul. Kazimierza Wielkiego 19 (pod kinem Helios)
Godzina: 22.00
Bilety: 65 zł

Guru’s Jazzmatazz feat. Solar and The 7 Grand Players
Guru - voc
Solar - voc
The 7 Grand Players
Dj Doo Wop - turntables
Brownman - tp
David Scott - fl, g, sax, keyb

Guru był pierwszym hip-hopowym artystą łączącym hip-hop z  jazzem. Początki tego nowego gatunku to rok 1993 i seria hip hopowo jazzowych projektów pod tytułem Jazzmatazz. Guru współpracuje w nich z wieloma osobistościami świata jazzu - Donald Byrd, Herbie Hancock, Roy Ayers, David Sanborn, Ramsey Lewis, Bob James, Ronny Jordan, Courtney Pine, wokalistami soulowymi - Chaka Khan, Erykah Badu, Angie Stone, Jamiriquai, Caron Wheeler, Omar, Macy Gray oraz  artystami  ze świata hip hopu i reggae - Common, Damian Marley.

Ostatnio wydane przez Guru oraz Solara – Guru’s Jazzmatazz The Timebomb Back To The Future oraz Jazzmatazz Vol 4: The Hip Hop Jazz  Messenger -  wygenerowały specyficzną publiczność na całym świecie, wyczuloną  na nowoczesne, świetne  pomysły muzyczne proponowane przez Jazzmatazz.


Dzień 3
7 marca, sobota

Miejsce: Sala Teatralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17
Godzina: 18.00
Bilety: 120 zł, 100 zł, 80 zł

Laureat Grand Prix 2009 JnO

Ronnie Cuber & The Baritone Saxophone Band
with Gary Smulyan and Howard Johnson

Ronnie Cuber - bari sax
Howard Johnson - bari sax
Gary Smulyan - bari sax
feat.
Helen Sung - p
Dariusz Oleszkiewicz - b
Steve Barrios - dr

Zdumiewający skład instrumentalny: perkusja, kontrabas i trzy saksofony - w dodatku barytonowe.

Ronnie Cuber w latach 60. grał w grupie George'a Bensona, potem w orkiestrze Eddiego Palmieri. Współpracował również z B.B. Kingiem, Paulem Simonem oraz Erikiem Claptonem. Był członkiem The Lee Konitz Nonet oraz Mingus Big Band. Można go również usłyszeć na płytach Franka Zappy.

Howard Johnson współpracował z Hankiem Crawfordem , Jackiem DeJohnette, Jimmy Heathem, Bobem Mosesem, George Gruntz’s Concert Jazz Band, a ostatnio również z  Evans Orchestra.

Gary Smulyan jeden z najsłynniejszych saksofonistów barytonowych współpracował m.in. z Lee Konitzem, Chetem Bakerem oraz Jimmy Knepperem. Obecnie, oprócz The Three Baritone Saxophone Band, występuje także z Vanguard Jazz Orchestra, The Joe Lovano Nonet, The Dave Holland Octet, George Coleman Octet, Dizzy Gillespie All Star Big Band oraz Tom Harrell Octet, a także w swoich własnych projektach.

Ronnie Cuber & The Baritone Saxophone Band with Gary Smulyan and Howard Johnson interpretują fantastycznie, niezależnie od tego czy razem grają temat, czy wykonują solowe improwizacje.

Joshua Redman Trio
Joshua Redman - sax
Reuben Rogers - b
Gregory Hutchinson - dr

Joshua Redman, amerykański saksofonista jazzowy, ukończył uniwersytet w Harvardzie na kierunku nauk społecznych. Drogę do kariery otworzyła mu wygrana w Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Saksofonowym im. Theloniousa Monka w 1991 roku. Wtedy zaczął grać ze sławami jazzu i wygrywać ankiety czytelników sławnych magazynów muzycznych – „JazzTimes”, „Rolling Stone” czy „Down Beat”. Początkowo współpracował z ojcem - znanym saksofonistą Deweyem Redmanem - a w 1993 roku nagrał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Joshua Redman" (1993)

***
Miejsce: Jazz Klub Rura, ul. Łazienna 4
Godzina: 21.00
Bilety: 25 zł, 15 zł - ulgowe

MILOOPA
Natalia Lubrano - voc
Wojtek Orszewski - g, keyb, voc
Adam Milwiw-Baron - tp, keyb
Radek Bednarz - bass & low end modulation
Michal Muszynski - dr, electronic beats
+ VJ Spectribe

Miloopa porusza się po obszarach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, zachowując przy tym całkowicie żywy skład. Pełen soul’u wokal Natalii Lubrano w towarzystwie akustycznych i elektronicznych instrumentów nadają zespołowi niebanalny charakter. W 2005 roku, debiutancki album Miloopy „Nutrition Fact”  został ciepło przyjęty przez słuchaczy oraz krytyków.

***
Miejsce: Sala Teatralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17
Godzina: 22.30
Bilety: 20 zł tylko na Kasiuk & The Funky Horns (Teatralna)
            lub 30 zł na Kasiuk & The Funky Horns (Teatralna), Zbigniew Lewandowski oraz Vibraslap (Kameralna)

Kasiuk & The Funky Horns– „Tribute to The Tower of Power”
Brownman  – tp  (Guru’s Jazzmatazz and The 7 Grand Players)
Tomek „Kasiuk” Kasiukiewicz- tb
Andrzej Biskupski - tp
Robert Kamalski - as
Piotr Baron - ts
Igor Pietraszewski - bari sax
Piotr Dziubek - p
Piotr Kaluta - g
Piotr Nosal - b
Dariusz Kaliszuk - dr
Joanna Kwaśnik - voc
Jacek Mazur – mix
Chórek:
Marta Raczak, Paulina Lulek. Jacek Zamecki

Projekt przygotowany przez wrocławskiego muzyka – Tomasza „Kasiuka” Kasiukiewicza specjalnie na 45 Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą”. „Tribiute to The Tower of Power” zrodził się z fascynacji muzyką funk tworzoną przez powstały w połowie lat 60., 10 osobowy, amerykański zespół Tower of Power. Do projektu zaproszono wielu fantastycznych muzyków, a między innymi Brownmana – niesamowitego trębacza (ucznia Randy’ego Breckera), który podczas 45 Jazzu nad Odrą wystąpi razem z Guru’s Jazzmatazz feat. Solar and The 7 Grand Players.

***
Miejsce: Sala Kameralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17
Godzina: 23.30
Bilety: 30 zł na Kasiuk&The Funky Horns (Teatralna),
Zbigniew Lewandowski oraz Vibraslap (Kameralna)

Zbigniew Lewandowski „Levandek – A Brand New Quintet”
Zbigniew Lewandowski - dr
Krzysztof Urbański - sax
Patryk Gruszecki tp/flg
Maciej Grabowski - b
Marcin Lutrosiński - p

W 1970 roku Zbigniew Lewandowski rozpoczął swoją karierę grając w zespole Sami Swoi, z którym zdobył wiele prestiżowych nagród zespołowych i indywidualnych: I nagroda na Festiwalu Jazz nad Odrą w kategorii zespołów tradycyjnych, I nagroda na Festiwalu Jazzowym w Moenchengladbach, na którym otrzymał również indywidualną nagrodę Super Star festiwalu, Złoty Medal i tytuł Ekstraklasy Europejskiej na Festiwalu w Prerov w Czechosłowacji. Współpracował m. in. z Krzesimirem Dębskim, Sławkiem Kulpowiczem, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomkiem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem, Berndtem Rosengreenem, Ole Matisenem, Erlingiem Kronerem, Hansem Hartmannem, Mikem Russellem, Markiem Vinci, Mikem Sternem, Davidem Friesenem, Alem Porcino. Aktualnie jest wykładowcą we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

VIBRASLAP
Janusz Szrom - voc
Jerzy Główczewski - sax
Miłosz Rutkowski - vib
Tomasz Grabowy - bg
Dariusz Kaliszuk - dr
Tomasz Sanchez - perc

Vibraslap  to  nowy autorski  projekt wibrafonisty Miłosza Rutkowskiego i basisty Tomasza Grabowego, który swoją premierę miał jesienią 2006 roku. Quartet tworzą znakomici i utytułowani muzycy mający na swym koncie nagrody  na międzynarodowych konkursach jazzowych, w plebiscytach organizowanych przez cenione wydawnictwa muzyczne oraz współpracę z wybitnymi artystami polskiej i światowej sceny muzycznej takimi jak: Bill Evans, Randy Brecker, Dean Brown, Erick Mariental, Peter Herbolzheimer, Petr Zelenka, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Jose Torres, Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek etc. Muzyka Vibraslap to interesujące  połączenie jazzu z elementami world music.

Program zespołu złożony jest głównie z autorskich kompozycji Rutkowskiego i Grabowego, w których można usłyszeć zarówno elementy afrykańskie, brazylijskie jak Irish music i bluesa. Głębokie, pastelowe brzmienie uzyskane poprzez oryginalne zestawienie instrumentarium, jak i ciekawych tematów, wielka zaleta grupy.


Dzień 4
8 marca, niedziela

Miejsce: Sala Teatralna Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17
Godzina: 18.00
Bilety: 80 zł, 60 zł, 40 zł

Jason Moran  „IN MY MIND: Monk at Town Hall 1959”
Jason Moran - p
Nasheet Waits - dr
Tarus Mateen - b

Jason Moran ukończył Houston’s High School for the Performing and Visual Arts, gdzie aktywnie uczestniczył w programie jazzowym, jako muzyk w big bandu i lider quartetu jazzowego. Pobierał lekcji m.in. u Jaki Byarda, Muhal Richard Abrams i Andrew Hill. Debiutanckie nagranie Jasona Morana pojawiło się w 1997 na Osby’s  Blue Note CD.
 
Wkrótce po tym pianista podpisał kontrakt z klubem. Współpraca  z  Blue Note  spowodowała, że Jason Moran znalazł się w gronie tak świetnych muzyków jak:  Monk, Herbie Hancock czy Herbie Nicholas, którzy również początki swych wielkich karier wiążą z Blue Note. Moran współpracował z Cassandrą Wilson, Joe Lovano, Don Byron, Steve Coleman, Lee Konitz, Von Freeman, Ravi Coltrane, i Stefon Harris. Był najmłodszym nagrodzonym na San Francisco Jazz Festival.

***
Jazz nad Odrą w Brzegu
5.03, godz. 19.00 VIBRASLAP
6.03, godz. 19.00 Zbigniew Lewandowski “Levandek – A Brand New” Quintet
7.03, godz. 19.00 Inga Lewandowska/Kuba Stankiewicz - „Miesiące”
8.03, godz. 19.00 Kasiuk & The Funky Horns – „Tribute to The Tower of Power”
Brzeskie Centrum Kultury, ul. Mleczna 5

Jazz nad Odrą w Trzebnicy
6.03. godz. 17.00
Inga Lewandowska/Kuba Stankiewicz - „Miesiące”
Artur Lesicki Acoustic Harmony
VIBRASLAP
Zespół Placówek Kultury, ul. Prusicka 12

Jazz nad Odrą w Lubinie
7.03, g. 20.00
Grzegorz Grocholski Sextet „We Love Miles”
Grzegorz Grocholski - tp
Tomasz Pruchnicki - sax
Piotr Świętoniowski - keyb
Andrzej Szeremet - g
Jerzy Kwinto - b
Piotr Kubański - dr
Klub „Pod Muzami” (CK Muza)
 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm