Aktualności
Nguyen LeRUSZA NOWA ERA JAZZU

JFPiętnastą edycję rozpoczyna tej jesieni Era Jazzu. Ponad dwieście  wspaniałych koncertów dla półmilionowej widowni, edycje płyt i ekskluzywnych wydawnictw, warsztaty oraz wystawy to dorobek tej  prestiżowej imprezy.

Mówi szef Ery Jazzu Dionizy Piatkowski:

W ciągu tych lat zaprezentowaliśmy najwybitniejszych i najpopularniejszych artystów: od Diany Krall i Herbie’ego Hancocka po Cassandrę Wilson i Ala Di Meolę. Ale Era Jazzu to przede wszystkim prezentacja twórców, którzy są  niekwestionowanymi gwiazdami , choć często nie znani są polskiej  publiczności. To właśnie koncertami Ery Jazzu pokazaliśmy po raz  pierwszy w Polsce Omara Sosę, Marizę, Angelique Kidjo, Abbey Lincoln, Kronos Quartet, Freddie’ego Cole'a, Dianne Reeves.

Era Jazzu to ogólnopolski cykl koncertów klubowych i galowych z  udziałem najwybitniejszych gwiazd współczesnego jazzu. Program imprezy obejmuje zarówno koncerty wielkich gwiazd, jak i szeroką prezentację  najciekawszych jazzowych zjawisk i trendów. I to nie tylko poprzez koncerty najwybitniejszych twórców tego gatunku, ale także poprzez liczny udział entuzjastów tej muzyki w wielu koncertowych przedsięwzięciach. Klubowe koncerty , galowe recitale w prestiżowych salach oraz okolicznościowe wydawnictwa to najważniejsze propozycje cyklu.

Era Jazzu stała się znaczącym przedsięwzięciem kulturalnym plasowanym w ścisłej czołówce europejskich imprez jazzowych. Atrakcyjna oprawa promocyjna, projekty graficzne, druki i plakaty, wydawnictwa (książki, CDs), udział prestiżowych mediów ogólnopolskich utrwaliły  koncerty Ery Jazzu w świadomości odbiorców jako imprezę na najwyższym artystycznym i organizacyjnym poziomie.

W nowym sezonie Era Jazzu promować  będzie wybitnych artystów, którzy będąc gwiazdami największych  festiwali i prestiżowych estrad, zdobywając najważniejsze nagrody,  nagrywając bestsellerowe albumy dotąd nie pojawiali się w Polsce. Pierwszym naszym gościem będzie Nguyen Le – niekwestionowany wirtuoz  jazzowej gitary, w grudniu na koncertach w Warszawie i w Łodzi i pojawi  się egzotyczna wokalistka Lyambiko.Wiosną – by pozostać wiernym prezentacji wielkich gwiazd – na jedynym koncercie w Polsce pokażemy  legendarny kwartet Oregon.

Era Jazzu – jako cykliczna impreza ogólnopolska – stale utrzymuje swój aspiracyjny charakter i wysoko pozycjonuje swoją markę stając się jedną z innowacyjnych imprez w Polsce. Elitarny charakter i wysoki poziom muzyki prezentowanej w ramach koncertów sprzyja generowaniu pozytywnych skojarzeń. Klimat intelektualny przełomu wieków, łączenie często odmiennych stylów muzycznych sprawia, że jazz promowany poprzez różnorodne projekty Ery Jazzu staje się modnym i wiodącym trendem a sama impreza jedną z wiodących, europejskich imprez kulturalnych.

Więcej: www.jazz.pl


 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm