Aktualności
Józef Skrzek„SCHODY DO NIEBA” JÓZEFA SKRZEKA

JFW dniach 27-28 września odbędzie się Festiwal Kosmicznych Muz pośród Gwiazd i Planet „Schody Do Nieba”. Do Planetarium Śląskiego w Chorzowie na to wydarzenie zaprasza Józef Skrzek:

„Projekt ten powstawał przez wiele lat mojego koncertowania. W festiwalu wezmą udział znakomici goście ze świata: Steve Schroyder Tangerine Dream, Paul Lawler (londyński kompozytor el-muzy z chórami), Misha Ogorodov z St. Petersburga (śpiewający kompozytor, grający też na instrumentach klawiszowych), Daniel Bloom (z zamiłowania muzyk i aktor, z wykształcenia archeolog). „Schody do Nieba” to przejście w czasie z rzeczywistości do świata fantazji – swoista podróż w krainę wyobraźni... Jest to pierwszy tego typu projekt w Europie – biorąc pod uwagę wszystkie współrzędne elementy – muzykę, projekcje, taniec, wizualizację, a nawet naturę!

27 września o godz.19.00 artyści zaczną prezentować swoje kompozycje, a później, o północy w Atrium przy zegarze słonecznym, posłuchamy premierowo nowego CD „Trilogy” z udziałem Tancerzy Ognia, wśród których będą Karinka, Luiza i Ela-Blanka Skrzek.

Muzyka na tej płycie została nagrana w różnych miejscach świata (wyspa Gomera w  pobliżu Afryki, Toskania i park Yellowstone w Górach Skalistych USA). O godz.1.00 w nocy rozpoczniemy muzykowanie na „Schodach do Nieba”, czyli nową edycję nagrań na festiwalowe CD live.

28 września to dzień muzyki Wojciecha Kilara w interpretacjach Gości Festiwalu. Na zakończenie wykonany zostanie utwór Szczęśliwi z Miasta N Józefa Skrzeka jako koda.”

Szczegóły festiwalu na stronie www.schodydonieba.eu.

 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm