Aktualności
Seifert 2020 online – półfinaliściDo półfinałów Konkursu Seiferta zakwalifikowało się 14 uczestników z 11 krajów.

Tegoroczna edycja Konkursu Seiferta odbędzie się w wirtualnej przestrzeni online. Zmagania półfinałowe i finałowe śledzić będzie można w dniach 8-10 lipca w kanale YouTube i profilu Facebook Seifert Competition.

Jury w składzie Miroslav Vitouš, Ernst Reijseger i Michał Urbaniak nie miało w tym roku łatwego zadania. Do 4. Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta zgłosiło się bowiem ponad 40 znakomitych skrzypków, altowiolistów i wiolonczelistów z czterech stron świata.

Ostatecznie w gronie zakwalifikowanych do półfinałowych przesłuchań znaleźli się następujący młodzi artyści: Johannes Dickbauer (Austria), Gabriel Vieira (Brazylia), Clement Janinet (Francja), Youenn Rohaut (Francja), Tadas Dešukas (Litwa), Kristjan Rudanovski (Estonia), Kristijan Krajncan (Słowenia), Dawid Czernik (Polska), John Pearce (Wielka Brytania), Dominic Ingham (Wielka Brytania), Omer Ashano (Izrael), Gabe Terracciano (USA), Greg Byers (USA), João Silva (Portugalia).

Konkursowe przesłuchania odbywać się będą online w dniach 8-10 lipca 2020 r. Młodzi wirtuozi instrumentów smyczkowych walczyć będą o nagrody o łącznej puli 17.000 EURO. Dodatkowo organizator przewidział nagrodę międzynarodowych dziennikarzy, którzy również będą śledzić i komentować zmagania w Konkursie Seiferta. Swojego faworyta będzie mogła również wybrać internetowa publiczność, głosując na najlepszego uczestnika konkursu za pośrednictwem strony www.seifertcompetition.com, w trakcie każdego z trzech dni przesłuchań.

W zaaranżowanym zaś w przestrzeni wirtualnej studio konkursowym spotkać się będzie można z uczestnikami konkursu, jurorami, ważnymi postaciami świata muzyki, które miały okazję poznać Zbigniewa Seiferta lub osobiście z nim współpracować, a także laureatami poprzednich edycji konkursu. Będą również wspomnienia najciekawszych koncertów i występów konkursowych z ostatnich lat.

Wszystko to bezpłatnie, na żywo, w transmisji internetowej w kanale: www.youtube.com/seifertcompetition oraz na profilu www.facebook.com/SeifertCompetition.

Seifert Competition 2020 LIVE / online - 8 do 10 lipca.
Szczegóły:
www.seifertcompetition.com
www.facebook.com/SeifertCompetition
www.instagram.com/seifertcontest
www.youtube.com/seifertcompetition
https://twitter.com/seifertcontest

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm