Aktualności
ShofarSHOFAR + CLEMENTINE GASSER + MICHAEL ZERANG

JFNa koncertach klubowych w Gdyni, Poznaniu i Warszawie z udziałem specjalnych gości wystąpi zespół Shofar.

9 listopada, środa – Klub Ucho, Gdynia,
ul. Św. Piotra 2, godz. 20.00
10 listopada, wtorek – Klub Dragon, Poznań,
ul. Zamkowa 3, godz. 20.00
11 listopada, środa – Klub Powiększenie, Warszawa,
ul. Nowy Świat 27, godz. 20.00


Raphael Rogiński – gitara, Mikołaj Trzaska - saksofony, klarnet basowy; Clementine Gasser - pięciostrunowa wiolonczela, Michael Zerang - perkusja, perkusjonalia; Macio Moretti - perkusja

Shofar  to trio, który tworzą trzy filary polskiej sceny muzyki improwizowanej: Mikołaj Trzaska, wybitny saksofonista i klarnecista, Raphael Rogiński, gitarzysta i kompozytor oraz Macio Moretti, perkusista, znany z działalności zespołu Mitch & Mitch. Shofar powstał z inicjatywy Rogińskiego w maju 2006 roku. Ideą projektu jest odnalezienie wspólnego mianownika w tradycyjnej muzyce chasydzkiej i współczesnym kreatywnym jazzie, a także kontynuowanie tradycji muzyki żydowskiej, która dla członków zespołu jest wciąż żywa. Tym razem z grupą Shofar wystąpi w charakterze specjalnych gości dwoje znakomitych muzyków zagranicznych.

Clementine Gasser kształciła się klasycznie, grając na wiolonczeli od szóstego roku życia. Studiowała grę w konserwatorium w Lucernie i Wiedniu. Należy do wąskiego grona kobiet komponujących muzykę współczesną. Z pochodzenia jest Szwajcarką, ale od lat mieszka i  tworzy w Wiedniu.

Michael Zerang urodził się w Chicago, Illinois. Jest Amerykaninem syryjskiego pochodzenia. Perkusista oraz perkusjonalista, kompozytor i producent  muzyczny, w 1976 roku skoncentrował swoją energię na muzyce  improwizowanej mającej swe korzenie we free jazzie. Przez wiele lat komponował muzykę dla potrzeb współczesnego teatru oraz teatru tańca. Prowadzi również warsztaty perkusyjne, w których prezentuje rozmaite style i techniki grania na perkusji oraz perkusyjnych instrumentach.

www.multikulti.com
 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm