Aktualności
Sopot Molo Jazz odwołanyPlanowana w tym roku na początku sierpnia jubileuszowa edycja plenerowego festiwalu została odwołana.

Informuje Marcin Jacobson, szef programowy Sopot Molo Jazz Festival:

W piątek 26 czerwca br.  dotarła do nas decyzja Sanepidu, która zmusza nas do odwołania XXV Sopot Molo Jazz Festival planowanego na 7 - 9 sierpnia br. Wynika ona z przepisów jakie nakłada na nas specustawa o zapobieganiu pandemii, których wdrożenie unicestwiłoby unikatowy (piknikowy) charakter festiwalu, ale też postawiłoby pod znakiem zapytania jego dalsze istnienie. 

Fakt odwołania jubileuszowego festiwalu będącego sukcesorem dwóch pierwszych festiwali jazzowych, jakie odbyły się w Polsce w latach 1956 i 1957, jest dla nas tym bardziej bolesny, że obserwując to, co dzieje się na około, można odnieść wrażenie, iż ograniczenia specustawy dotyczą jedynie organizatorów imprez kulturalnych.

Mamy nadzieję, że XXV Sopot Molo Jazz Festival odbędzie się w przyszłym roku, w tradycyjnym terminie na początku sierpnia i to dokładnie z tym samymi gośćmi, których zaprosiliśmy do programu w tym roku.   

JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Wiosna Jazzowa Zakopane 2011

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm