Aktualności

SoundMeck – premiera
17.05.2017 (środa), godz. 19.00
Studio im. Agnieszki Osieckiej
ul. Myśliwiecka 3/5/7
Warszawa

Bilety do nabycia w kasie przed koncertem 

Soundmeck „Eruption” w TrójceZespół wokalistki Sabiny Meck promuje swój nowy album koncertem 

17 maja w studiu Osieckiej

Zespół SoundMeck został założony w 2015 roku przez Sabinę Meck i jej kolegów z Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2015 zdobył  Grand Prix na festiwalu Grupa Azoty Jazz International Contest Tarnów. Jury przyznało Sabinie również indywidualną nagrodę specjalną Największy Talent Festiwalu. Jesienią tego samego roku otrzymała II miejsce w IX Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku w kategorii temat jazzowy za utwór „A Part of  Me”. Wiosną 2016 roku ukazał się debiutancki album solowy Sabiny, zatytułowany „Love Is Here”. Sabina Meck otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Muzyka Jazzowa.

SoundMeck
Sabina Meck - śpiew
Paweł Surman - trąbka
Łukasz Kokoszko - gitara
Adam Tadel - kontrabas
Szymon Madej - perkusja

Album „Eruption” zespołu SoundMeck zawiera wyłącznie autorskie kompozycje liderki Sabiny Meck. Powstawały one do tekstów, które Sabina pisała chcąc opowiedzieć o pewnych zdarzeniach, sytuacjach, czy stanach emocjonalnych danej chwili. Pomimo jednak, że muzyka inspirowana była warstwą słowną, zamysł autorki polegał na potraktowaniu głosu jako jednego z instrumentów, nierozerwalnie wiążącego się z brzmieniem zespołu.Jak mówi artystka: „Szczególną rolę pełni tu duet głosu i trąbki, jako instrumentów wiodących. W połączeniu z ekspresyjną warstwą partii gitary, jedynego instrumentu harmonicznego w tym składzie, a także kontrabasu i perkusji, stanowiących oparcie rytmiczne, powstaje wyobrażona barwa dźwiękowa. Pisząc tę muzykę chciałam, aby każdy z instrumentalistów miał w niej miejsce dla siebie. Pragnęłam uwzględnić temperament artystyczny i sposób kreowania każdego z wykonawców. Każda z kompozycji jest prawdziwym przekazem tego, co odczuwałam i co chciałam powiedzieć o sobie.”

Trudno jest zakwalifikować utwory SoundMeck do jednego gatunku: oscylują wokół muzyki jazzowej, łącząc elementy jazzu tradycyjnego z europejskim, a także z muzyką klasyczną.

Sabina Meck – wokalistka, kompozytorka, aranżerka i autorka tekstów. Urodziła się w rodzinie muzycznej, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie skrzypiec, następnie Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej. Obecnie studiuje kompozycję i aranżację w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureatka I nagrody w konkursie Blue Note Poznań Competiton (2014) w kategorii wokalnej.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm