Aktualności
fot. Tomasz Sagan

Joachim Kuhn  & Mateusz Smoczyński
Speaking Sound
ACT 9630-2 (dystrybucja GiGi)
Epilog der Hoffnung
Maria
Love and Peace
No. 40
Schubertauster
After the Morning
I’m Better Off Without You
Glückszahl
Paganini

Muzycy: Joachim Kühn, fortepian; Mateusz Smoczyński, skrzypce, skrzypce barytonowe

Speaking Sound – premiera!

Małgorzata Kuczmowska31 stycznia ukazał się na rynku pod szyldem wytwórni ACT album duetu Joachim Kühn-Mateusz Smoczyński.

Nagrania odbyły się w domowym studiu Joachima Kühna. Muzycy zarejestrowali materiał spontanicznie, podczas wizyty Mateusza Smoczyńskiego na Ibizie. Każdy z utworów na płycie to uchwycenie pierwszego wykonania danej kompozycji. Nie byłożadnych dubli, ani wcześniejszych ustaleń. Bez zbędnych słów, inspirując się nawzajem oraz eksplorując pełnię możliwości swoich instrumentów, artyści tworzą kameralny jazz pozbawiony granic: od pięknych, bogatych melodii, po niczym nieskrępowane, energetyczne improwizacje.

Joachim Kühn i Mateusz Smoczyński po raz pierwszy wystąpili razem w 2009 roku w Filharmonii Krakowskiej podczas prawykonania koncertu skrzypcowego Zbigniewa Seiferta. Drugi raz na scenie spotkali się dopiero po 9 latach, przy okazji premiery koncertu skrzypcowego „Adam’s Apple” Mateusza Smoczyńskiego w NOSPR. To właśnie wtedy pojawił się pomysł współpracy w duecie, która zaowocowała wydaniem wspólnego albumu.

Już przed oficjalną premierą „Speaking Sound” za swoją płytę miesiąca uznały niemieckie Fono Forum oraz polskie Jazz Forum, a amerykański DownBeat przyznał prestiżowe 4 gwiazdki. 

Nagrania zrealizował przyjaciel Joachima Kühna – Gerard Guse, a miksy wykonał Jan Smoczyński w Studio Tokarnia w Nieporęcie.  Autorem zdjęć artystów jest Tomasz Sagan.


Jazz Forum:http://jazzforum.com.pl/main/cd/speaking-sound

Fono Forum: https://fonoforum.de/rezensionen/rezension/joachim-kuehn-mateusz-smoczynski-speaking-sound/back/10751

YouTube:https://www.youtube.com/watch?v=RMRDTgGpc9o

Spotify:https://open.spotify.com/album/3VmoouhX1OpHnREYYhS1Fk

Apple Music: https://music.apple.com/us/album/speaking-sound/1491240366

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm