Aktualności
Spontaniczne Kompozytorskie Spotkania6 pianistów komponujących na żywo w warszawskim Pardon, To Tu; 28 marca z okazji World Piano Day

10. edycja Spontanicznych Kompozytorskich Spotkań odbędzie się z okazji Piano Day – wyjątkowej inicjatywy powołanej przez pianistę, producenta i kompozytora Nilsa Frahma. World Piano Day odbywa się każdego 88. dnia roku – dokładnie tyle klawiszy ma fortepian. Piano Day powstał, jak mówi sam artysta, z potrzeby „celebracji fortepianu/pianina i wszystkiego, co się z nim wiążę: wykonawców, kompozytorów, tych, którzy te instrumenty konstruują, stroją, ich innowatorów, ale przede wszystkim słuchaczy”.

Na tę edycję kompozycje przygotowuje 6 wspaniałych pianistek i pianistów:
Aga Derlak, Kaja Draksler, Joanna Duda, Marcin Masecki, Piotr Orzechowski, Grzegorz Tarwid

utwory na instrumentach klawiszowych wykonają:
Martyna Kułakowska i Jagoda Stanicka.

Koncert odbędzie się w przestrzeni warszawskiego klubu Pardon, To Tu bez udziału publiczności.

Unikatowa formuła Spotkań zakłada otwartą dyskusję z udziałem publiczności, muzyków i kompozytorów. Istotną cechą Spotkań jest ich naturalny, spontaniczny charakter, który przejawia się na kilku płaszczyznach. Kompozytor musi szybko podejmować decyzje, podążając za swoim instynktem twórczym. W dniu koncertu, próba kompozytora z muzykami trwa ok 30 min. Dyskusje podczas wydarzenia także mają charakter spontaniczny.
Formuła Spontanicznych Kompozytorskich Spotkań jest systematycznie rozwijana od dwóch lat jako oddolna inicjatywa muzyków młodego pokolenia związanych z Warszawą.

Premiera odbędzie się 28.03. na kanale na YouTube – KOLD fundacja: https://www.youtube.com/channel/UCPbj-OmMZ6g2xL1E9tqMpnA.

Organizacja: Fundacja KOLD / Kuba Wójcik

Patroni:
Piano Day https://www.pianoday.org/
JAZZ FORUM, Jazz Kultura, JazzPRESS, RadioJAZZ.fm

Projekt finansuje m.st. Warszawa
Projekt jest realizowany w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy

Plakat: Aleksandra Mleczko


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm