Aktualności
STACEY W PARKU

JF„Jestem szczęśliwa, że znowu występujemy w Polsce, na pewno do Was wkrótce wrócimy. Co za piękne miejsce, ten amfiteatr! Jesteśmy w trasie od sześciu miesięcy, a to nasz pierwszy w tym roku koncert na wolnym powietrzu” – tak powitała Stacey Kent publiczność zgromadzoną wieczorem 16 maja w Parku Sowińskiego w Warszawie, nie tak liczną, jak można było oczekiwać, bo amfiteatr ten ma 2000 miejsc, a słuchaczy było około 800, ale zachwyconych, gorąco oklaskujących artystów po każdym utworze i każdej indywidualnej solówce. W zespole amerykańskiej wokalistki grali: jej mąż Jim Tomlinson na saksofonie tenorowym i sopranowym, Graham Harvey na fortepianie, Dave Chamberlain na kontrabasie i Matt Skelton on perkusji. W repertuarze koncertu, który trwał półtorej godziny, znalazły się utwory nie tylko z najnowszego albumu „Breakfast On The Morning Tram” (Blue Note), ale także płyt wcześniejszych, jak „I’m In Love Again”, „The Lyric”, „Love Is A Tender Trap”, czy „Collection”.
Oto zaprezentowany program: The Ice Hotel (Tomlisnon/Ishiguro), Corcovado (Quiet Nights of Quiet Stars) (Antonio Carlos Jobim/Gene Lees), So Romantic (Tomlisnosn/Ishiguro), I Wish I Could Go Travelling Again (Tomlinson/Ishiguro), I’ve Grown Accustomed to Her Face (piosenka z musicalu „My Fair Lady”), Samba Saravah (śpiewana po francusku piosenka z filmu „Kobieta i mężczyzna”), Waters of March (Antonio Carlos Jobim), In the Still of the Night (Cole Porter), Spring Can Really Hang You Up the Most (Fran Landesman/Tommy Wolf), It Might As Well Be Spring (Richard Rodgers, Oscar Hammerstein), Landslide (Stevie Nicks, z repertuaru grupy Fleetwood Mac), Show Me (Alan Jay Lerner/Frederick Loewe, utwór chyba nienagrany przez nią na żadnej płycie) i na bis What a Wonderful World (Bob Thiele/George David Weiss).
Dzień później, w sobotę 17 maja Stacey śpiewała na Dziedzińcu Różanym w CK Zamek w Poznaniu. Oba koncerty zorganizowała agencja Go-Ahead. W pierwszej części koncertu śpiewała jako suport Lena Piękniewska.
Recenzję zamieścimy w czerwcowym numerze JF.
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm