Aktualności

Monika Borzym & Nikola Kołodziejczyk 
„Radioheadycznie”
12 lipca (czwartek), godz. 19:00
Klub Wytwórnia
Łąkowa 29
Łódź

Karnety festiwalowe w cenie 140 zł / 150 zł obejmujące wszystkie wydarzenia są dostępne w standardowych punktach sprzedaży (online oraz stacjonarnie w kasie biletowej klubu).

Startuje 11. Letnia Akademia Jazzu!Monika Borzym & Nikola Kołodziejczyk „Radioheadycznie”, 12 lipca w klubie Wytwórnia w Łodzi

Od 12 lipca do 30 sierpnia co tydzień w kolejne czwartkowe wieczory występować będą w Wytwórni wyjątkowe postaci muzyki jazzowej! Koncert Inaugurujący tegoroczną edycję należeć będzie do Moniki Borzym i Nikoli Kołodziejczyka.

Utwory Radiohead na trzy waltornie, klarnet basowy, violę da gambę i trio fortepianowe? Dlaczego nie! Interpretacji piosenek tej brytyjskiej grupy podjęła się znakomita wokalistka jazzowa Monika Borzym, a do współpracy zaprosiła jednego z najciekawszych kompozytorów młodego pokolenia i zdobywcę dwóch Fryderyków – Nikolę Kołodziejczyka, który zajął się przygotowaniem aranżacji tego projektu. W składzie oprócz szerokiego instrumentarium znajdują się wyjątkowi muzycy i zarazem przyjaciele artystki.

Na scenie Wytwórni usłyszymy zarówno rozdzierające serca ballady, jak i rytmiczne, optymistyczne utwory. Słowem – te piosenki, które Monika lubi najbardziej. „15 Step”, „Weird Fishes/Arpeggi”, „Optimistic” czy „Knives Out”, to tytuły niektórych z nich.

Szczegóły dotyczące tegorocznej Letniej Akademii Jazzu oraz program festiwalu znajdują się na stronie www.letniaakademiajazzu.pl, www.wytwornia.pl oraz na oficjalnym profilu Wytwórni na Facebooku.

Wydarzenie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Łodzi.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm