Aktualności
SWINGING JURA 2008

JFW nadchodzący weekend, w niedzielę 21 czerwca i sobotę 22 czerwca, w Olsztynie koło Częstochowy odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Swinging Jura. Wystąpi tam czołówka polskich zespołów jazzowych grających jazz tradycyjny oraz wykonawcy z Niemiec i Węgier.Jest to pierwsza tego typu impreza plenerowa w tej części Jury. Koncerty będą się odbywały w ogrodach restauracji „Mały Dworek” w Olsztynie ok. 10 km od Częstochowy. Miasteczko to położone jest w granicach Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Na terenie gminy znajdują się dwa rezerwaty: „Zielona Góra” i  „Sokole Góry”. Jest to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ruiny średniowiecznego zamku, malownicze ostańce, lasy i wzniesienia nadają tej okolicy niepowtarzalny charakter. 

Sobota, 21 czerwca
19.00 Jazz Band Ball Orchestra (Kraków)
20.00 Swing Workshop Wojtka Kamińskiego (Warszawa)
21.00 Siergiej Wowkotrub Trio (Częstochowa)
22.00 Jazz Steps (Budapeszt)
po 23.00 jam session

Niedziela, 22 czerwca
19.00 Five O’Clock Orchestra (Częstochowa)
20.00 Swing Workshop Wojtka Kamińskiego i gościnnie Irena Gałązka (Warszawa)
21.00 Siergiej Wowkotrub Trio (Częstochowa) i Joscho Stephan (Mönchengladbach)
22.00 Jazz Steps (Budapeszt)
po 23.00 jam session

Prowadzenie koncertów – Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski

Koncertom w restauracji „Mały Dworek” towarzyszyć będą wystawy i kiermasze prac regionalnych artystów plastyków oraz występy ludowych zespołów z gminy Olsztyn.

Festiwal pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn organizuje Restauracja „Mały Dworek”  (tel. 0-34 32 85 019) przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Olsztynie. Dyrektorem artystycznym imprezy jest znakomity skrzypek Siergiej Wowkotrub.
Patronat medialny nad festiwalem objął miesięcznik JAZZ FORUM.

www.swingingjura.pl

 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm