Aktualności

Szczecin Jazz
24.03.2019 (wtorek) godzina: 19.00
Bird at 100
Vincent Herring, Bobby Watson
100-lecie urodzin Charlie'go Parkera
Jazz Struggle at 20
Billy Harper & The Cookers 
20-lecie Zmagań Jazzowych 

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
ul. Małopolska 48
70-515 Szczecin

bilety: 70 - 100 PLN
http://bit.ly/THECOOKERS

25.03.2019 (środa),  godz.19.00 
Avishai Cohen Trio „Arvoles”
Opera na Zamku 
ul. Korsarzy 34
(Zamek Książąt Pomorskich, wejścia A i F)
Szczecin

Bilety: 70 - 100 PLN 

Szczecin Jazz 2020Wśród gwiazd m.in. Vincent Herring, Bobby Watson, Billy Harper & The Cookers, Avishai Cohen, 12 - 25 marca.

Znamy pierwsze gwiazdy piątej edycji festiwalu Szczecin Jazz. Vincent Herring, Bobby Watson, koncert braci Brubeck, Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski, Billy Harper & The Cookers, Avishai Cohen Trio „Arvoles”. Kolejne poznamy już wkrótce. Szczecin Jazz odbędzie się w dn. 12-25 marca 2020 r.

5.  edycja Szczecin Jazz będzie upływać pod znakiem jubileuszy. To dobry moment na małe podsumowanie, a 2020 będzie rokiem kilku ważnych rocznic:
- Stulecie urodziny i 65. rocznica śmierci Charlie’ego Parkera
- Stulecie urodzin Dave’a Brubecka
- 50. urodziny światowej gwiazdy kontrabasu Avishaia Cohena
- 20- lecie Zmagań JazzowychPierwszego wieczoru, 24 marca, wystąpią dwa zespoły. Koncertem pod hasłem „Bird at 100” stulecie urodzin Charlie’go Parkera uczci konstelacja wybitnych amerykańskich saksofonistów: Vincent Herring, Bobby Watson

Żywe legendy, ikony jazzu, znakomici saksofoniści, „Jazz Messengers”. Tak śmiało możemy nazwać Vincenta Herringa, Bobby Watsona i Billy’ego Harpera.

Vincent Hertring, wychowanek Nat Adderleya i Art Blakeya, postanowił uczcić swojego „saksofonowego” idola, Charlie’ego Parkera i wraz ze swoim kwartetem oraz specjalnymi gośćmi Bobby Watsonem nagrał album pn. „Bird at 100”.
Z kolei Billy Harper, również wychowanek Art Blakeya, związany w ostatnich latach z super grupą The Cookers, już od 20 lat inspiruje „szczeciński"” jazz. Pierwszy koncert Billy’ego Harpera w Szczecinie w 2000 r. miał miejsce w „starej” Filharmonii i wywarł tak duże wrażenie, iż w kolejnych latach Harper przyjeżdżał już do naszego miasta rok w rok, aby uczyć i przewodniczyć pracom jury konkursu Zmagań Jazzowych. Przypomnijmy, w 2004 r. został nawet wyróżnimy tytułem „Honorowego Ambasadora Szczecina”. Saksofoniście towarzyszyć będą takie legendy jazz jak Billy Hart, George Cables, Eddie Henderson, Cecil McBee czy David Weiss.


W środę 25 marca na koncercie w Operze na Zamku, wystąpi Avishai Cohen Trio w programie „Arvoles”

Avishai Cohen - bass, vocals
Elchin Shirinov - piano
Noam David - drums

Avishai Cohen uznawany jest za jednego ze 100 najbardziej wpływowych basistów XX wieku. Przez ostatnie dwie dekady występował i skradał serca publiczności na całym świecie. Avishai Cohen to nie tylko basista, ale i wokalista oraz, kompozytor. Na początku tego roku Avishai nagrał swój najnowszy album zatytułowany „Arvoles” w ulubionych studiach Nilento w Szwecji. Album ten jest wyraźnie utożsamiany z jego unikalnym DNA i niezwykłym rytmem nazywanym sercem Avishai. Krytycy z uznaniem przyjęli nową płytę: „Surowa energia, zręczny i płynny styl oraz twarde i mocne nuty łączą się w mistrzowskie brzmienie w połączeniu z najlepiej rozpoznawalnym dźwiękiem kontrabasu we współczesnej muzyce”. „Arvoles” oznacza „Drzewa” w ladino (starożytny język używany przez sefardyjskie ludy diaspory)

Nieprzypadkowo Avishai będzie gościem 5 edycji Szczecin Jazz, ponieważ w 2020 roku będzie obchodził swoje urodziny i z tej okazji planuje wykonać 50 koncertów w 50 krajach na całym świecie.

Avishai wystąpi podczas Szczecin Jazz 2020 ze swoim dynamicznym triem: pianistą i kompozytorem Elchinem Shirinovem z Azerbejdżanu, a także kreatywnym i charakterystycznym Noam David, perkusistą i kompozytorem, który zapewnia bogaty styl i złożone brzmienia rytmiczne.

JAZZ FORUM 1-2/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Live In Oslo

Loud Jazz Band

Płyta miesiąca

Joachim Kuhn & Mateusz Smoczyński

Speaking Sound

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Jazz a Vienne 2013

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm