Aktualności
Szkoła Gitary Artura LesickiegoPlatforma online do nauki gry na gitarze na różnych poziomach zaawansowania.

Szkoła Gitary Artura Lesickiego Online to doskonale wkomponowana w oczekiwania współczesnego świata forma rozpowszechnienia wiedzy z zakresu gry na gitarze na niespotykaną dotąd w naszym kraju skalę. Platforma online sygnowana jest nazwiskiem jednego z najważniejszych polskich pedagogów sztuki gitarowej.

www.arturlesicki.online

Udział w kursie pozwala na opanowanie umiejętności warsztatowych dotyczących gry na gitarze elektrycznej i akustycznej na różnych poziomach zaawansowania. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę według autorskiego programu dr. Artura Lesickiego, sprawdzonego w toku 25-letniego doświadczenia pedagogicznego. Kursy multimedialne dostępne są na internetowej platformie, a także za pośrednictwem aplikacji w postaci interaktywnych form dostępu do treści. Aktywna subskrypcja umożliwia korzystanie z sześciu kursów składających się łącznie z 63 odcinków, co daje 9 godzin intensywnej nauki na najwyższym poziomie.

Użytkownicy kursu mają możliwość wymieniania się wiedzą na FORUM, a także dzielenia się swoimi postępami w formie wideo z wykładowcami oraz pozostałymi kursantami. W zakresie wsparcia teoretycznego została opracowana Baza Wiedzy, w której znajdują się zagadnienia niezbędne do poruszania się w świecie muzyki. Regularnie, raz w miesiącu prowadzone są webinaria z udziałem wszystkich wykładowców.

Unikalnym połączeniem nauki online z rzeczywistym kontaktem z wykładowcąjest kurs MASTER,odbywający się w grupie zamkniętej w cyklu półrocznym. Ideą kursu jest połączenie dostępu do wysokiej klasy materiałów znajdujących się na naszej platformie z możliwością uzyskania korekty i dodatkowych informacji na temat postępów i problemów zaistniałych w  czasie nauki. Odbywa się to poprzez regularny kontakt z  profesjonalnym  wykładowcą.

Program skierowany jest zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają swoją  przygodę z gitarą jak i tych, które chcą wszechstronnie rozwinąć posiadane już umiejętności techniczne, opanować na wyższym poziomie sztukę akompaniamentu akordowego w różnych stylach muzyki rozrywkowej, rozwijać i doskonalić zagadnienia związane z improwizacją, a także nauczyć się samodzielnego opracowywania utworów.

www.arturlesicki.online


fot. Róża Skiedrzyńska

Do udziału w kursie zapraszają:

Artur Lesicki – doktor sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, gitarzysta, kompozytor. Wykładowca w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Podczas swojego ponad 25 letniego doświadczenia pedagogicznego miał swój udział w wychowaniu całej rzeszy znakomicie funkcjonujących na profesjonalnym rynku muzycznym gitarzystów. Wieloletni wykładowca warsztatów jazzowych w Puławach, Blues nad Bobrem i wielu innych. Autor cenionych edukacyjnych wydawnictw multimedialnych – dwuczęściowej szkoły gitarowej DVD Rzemiosło i sztuka oraz książki poświęconej grze akordowej Jak oni to robią. Twórca autorskich programów nauczania gitary jazzowej, brał udział jako ekspert w pracach CEA. W swoim dorobku ma około czterdziestu płyt. Wraz z Markiem Napiórkowskim prowadził czołową polską grupę Funky Groove, według magazynu Jazz Forum najlepszy zespołu jazzu elektrycznego 2003 i 2004 roku. Płytę własnej grupy – Artur Lesicki Acoustic Harmony An Unbelievable Silence uznano za najlepsze wydawnictwo jazzowe 2004 roku miesięcznika Gitara i Bas. Występował na wszystkich liczących się festiwalach jazzowych, a także wielokrotnie za granicą m.in. w Japonii, Chinach, Francji, Włoszech, Rosji, Niemczech czy Holandii. Jako muzyk sesyjny nagrywał muzykę teatralną oraz filmową, m.in.: uhonorowaną wieloma nagrodami ścieżkę dźwiękową Jana Kantego Pawluśkiewicza do filmu Papusza, big-bandowe standardy w filmie J. Majewskiego Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, muzykę do obrazów Waldemara Krzystka, czy kompozycje teatralne Leszka Możdżera. Uczestniczył w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych m.in.: Taniec z Gwiazdami, Fabryka Gwiazd, jako członek orkiestry i solista w festiwalach Sopot Festiwal, Top Trendy i Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Nominowany do nagrody Fryderyk 2016 (album Napiórkowski – Lesicki Celuloid). Od kilku lat prowadzi we Wrocławiu własna Szkolę Gitary Artur Lesickiego.

Maciej Mazurek – laureat Międzynarodowego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego „Guitar City”. Współpracował m.in. z L.U.C (projekt muzyczny opisujący historię Polski 1939/89), Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Krzysztofem Kiljańskim, a także orkiestrami Tomasza Szymusia (Taniec z gwiazdami – TVN, Sopot Festiwal), Adama Sztaby (Top Trendy, Fabryka Gwiazd – Polsat) oraz Sinfonia Varsovia pod batutą Marca Minkowskiego. Jako muzyk sesyjny udzielał swojego talentu takim artystom, jak: Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski, Justyna Steczkowska, Mieczysława Szcześniak,  Alicja Janosz. Na stałe gra w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, ponadto grał w spektaklach i musicalach m.in. Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru K2 oraz Teatru w Kaliszu. Podczas swojej działalności pedagogicznej był m.in.: wykładowcą internetowych warsztatów „Blues-fusion” – prowadzonych dla firmy Mayones, współpracownikiem czasopisma branżowego o tematyce gitarowej Top Guitar (warsztaty „Modern blues”), a także wykładowcą największych w kraju warsztatów gitarowych – „Blues nad Bobrem” w Bolesławcu. Ma swój udział w ogromnej liczbie sesji nagraniowych z muzyką filmową i teatralną oraz wydawnictw płytowych.

Bogdan „Boogie” Skiedrzyński – wrocławski gitarzysta i kompozytor wykonujący różne style muzyczne (głównie jazz i rock). Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (specjalność: gitara elektryczna), Akademię Muzyczną im Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie gitary jazzowej oraz Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Udziela się również w big bandzie Silesian Jazz Orchestra, rockowym zespole Vincent oraz uznanej orkiestrze Dziubek Band, w ramach której występował wraz ze znanymi postaciami polskiej sceny muzycznej, takimi jak Kayah, Katarzyna Stankiewicz, Ewelina Lisowska i wielu innych. Jest założycielem i liderem wrocławskiego tria jazzowego Amane. Jego dorobek płytowy to głównie rockowe oraz popowe wydawnictwa m.in. Nasty Crue- Rock’n’roll Nation (2014), czy Vincent- Infinity (2016). Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie pedagogiczne, związane między innymi z wrocławską szkołą Rock and Heavy. Jego postać pojawia się w wielu publikacjach prasowych związanych z branżą muzyczną, m.in. w magazynie „Gitarzysta”, a także w produkcjach telewizyjnych. Wśród działalności muzyka można wyróżnić doświadczenie studyjne (Boogie’s Sound Studio), związane z kompleksowym tworzeniem muzyki.

Michał Honisz – wrocławski gitarzysta poruszający się w różnych stylach muzycznych. Absolwent Instytutu Jazzu w Nysie (kierunek: gitara elektryczna), Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Szkoły Muzycznej I st. w Lublińcu (gitara klasyczna), uczeń Wrocławskiej Szkoły Jazzu. Posiada dziesięcioletnie  doświadczenie w pracy pedagogicznej, uczestnik wielu workshopów (m.in. z Davidem Dorużką, Larrym Koonsem, Scottem Hendersonem, Patem Methenym, Yannickiem Robertem). Udzielał się m.in. w big bandach francuskiej uczelni Centre des Musiques Didier Lockwood, Wrocławskiej Akademii Muzycznej, w zespole Judyty Pisarczyk (płyta „Koncert w Trójce”), w septecie jazzowym Secondary Atmosphere. Brał udział w wielu sesjach nagraniowych dla radia i telewizji z popowym zespołem Frele (płyta na cydyjce). Na co dzień skupiony głównie na stylistyce jazzowej, współzałożyciel i kompozytor wrocławskiego kwartetu Avi Jazzar.

FB: https://www.facebook.com/szkolagitaryarturalesickiego/
IG: https://www.instagram.com/szkolagitary_arturalesickiego
YT: https://www.youtube.com/ArturLesicki


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm