Aktualności

fot. Wojciech Niespiałowski

Lista utworów:
1. Ty tak pięknie umiesz spać
2. Zaśnij grzecznie
3. Szukaj w snach
4. Mały misiu śpij
5. Tylko oczka zmruż
6. Czy znasz? (utwór instrumentalny)
7. Kołysanka dla obcych
8. W ciepłych snach
9. On już śpi
10. Lipowa panienka (utwór instrumentalny)
11. Nocny teatr
12. Lulajże mi

Link do zakupu płyty na CD: tutaj





Szukaj w snach



Ukazał się album Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego z kołysankami dla dzieci i dorosłych

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos.  I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta „Szukaj w snach”. Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych.



O muzyce stworzonej przez Marka Napiórkowskiego i Natalię Kukulską wypowiedział się pisarz, podróżnik, fotograf, twórca „Siesty”, dziennikarz radiowy, publicysta i wybitny znawca muzyki – Marcin Kydryński:

„Zaskoczenie. W sztuce to jedna z mocniejszych walut. (…) Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski poszli śladem mistrzów takich jak Miles, czy dziś Pat i Sting, którzy każdym kolejnym wcieleniem zdumiewają swoją publiczność.



W dniach mroku, których nie brak naszej współczesności, dążymy do tego, co jasne. Bywa, że w muzyce szukamy pocieszenia. Pragniemy usłyszeć głos, który daje nadzieję. W czasach zgiełku, nadmiaru, przesytu – łakniemy ciszy. Lubimy otwartą, pustą przestrzeń. Gdzie nawet dźwięki nie tłoczą się i nie wchodzą sobie nawzajem w drogę. W czasach niebezpiecznych dobrze, gdy muzyka przynosi oparcie. Gdy w epoce zmian daje złudzenie trwania, a w czas niepokoju – poczucie bezpieczeństwa. Czy nie tego pragniemy dla dzieci? Nie tylko własnych, jak przypomina „Kołysanka dla obcych”. Tak, pamiętajmy, to też płyta dla dzieci. Ale kto powiedział: „dla dzieci trzeba pisać tak, jak dla dorosłych, tylko lepiej”?

Ta płyta koi. Niewykluczone, że uzdrawia. I – miejmy nadzieję – zachęca do snu kogo trzeba. A pozostałym daje do myślenia.” – Marcin Kydryński

Natalia Kukulska - śpiew
Marek Napiórkowski - gitary
Michał Dąbrówka - instrumenty perkusyjne
Marcin Górny - instrumenty klawiszowe
Paweł Pańta - kontrabas

muzyka: Marek Napiórkowski
słowa: Włodzimierz Wysocki
aranżacje: Marek Napiórkowski, Michał Dąbrówka
produkcja muzyczna: Marek Napiórkowski

Wszystkie utwory pochodzą ze spektaklu „Szukaj w snach”, którego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie.


fot. Wojciech Niespiałowski

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Producentka, współkompozytorka, autorka tekstów. W swojej „dorosłej” karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 11 nominacji do nagrody Fryderyk. Najnowszy album Artystki, „Halo tu Ziemia”, to kolejne wydawnictwo, na którym Natalia konsekwentnie podażą swoją odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności. Wokalistka nie boi się nowych wyzwań – była trenerem 7 edycji programu „The Voice of Poland”, zagrała główne role w musicalach, m.in. „Miss Saigon”, a jej utwory można było usłyszeć w filmach „Zakochani”, „Och Karol 2” czy bajkach „Herkules”, „Magiczny miecz”, „Treflliki”, „Magiczna Zima Muminków”.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują jego albumy solowe: WAW-NYC (2017), „Sextet – Trójka Live” (2016), „Celuloid” (2015), „UP!” (2013), „KonKubiNap” (2011), „Wolno” (2007, złota płyta), „Nap” (2005). Na jego płytach zagrali m. in. Clarence Penn, Chris Potter, Manuel Valera, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Włodzimierz Wysocki to z zawodu adwokat, z upodobania autor tekstów wykonywanych m.in. przez Jana Kondraka i Lubelską Federację Bardów. Mieszka i czasem tworzy w Lublinie.

Patronami medialnymi płyty są: 
TVP Kultura, Polskie Radio Lublin, Jazz Forum i Co Jest Grane


fot. Wojciech Niespiałowski






  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm