Aktualności

Pogrzeb TADEUSZA GÓRNEGO odbędzie się w piątek 5 sierpnia w Warszawie. Uroczystość pożegnania o godz. 13.00 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, o godz. 14.30 nastąpi złożenie urny do grobu rodzinnego na Cmentarzu Stare Powązki, odprowadzenie rozpocznie się od bramy VI.
Tadeusz Górny nie żyje28 lipca 2016 roku zmarł  w Warszawie w wieku 75 lat Tadeusz Górny.

Działacz i publicysta jazzowy, flecista – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie, animator stołecznej sceny jazzowej w latach 60., gospodarz Jazz Clubu przy stowarzyszeniu SPAM na ul. Kruczej, gdzie odbywały się słynne jam sessions, członek jury I konkursu o Złotą Tarkę, który miał miejsce w 1965 roku na Jazzie nad Odrą we Wrocławiu – główną nagrodę przyznano ex-aequo dwóm zespołom: Flamingo i Ragtime Jazz Band (w jury zasiadali również Andrzej Zarębski, Jerzy Bojanowski i Andrzej Trzaskowski), sekretarz redakcji i autor artykułów publikowanych w Jazz Forum w drugiej połowie lat 60., współpracownik „Jazzu” i „Ruchu Muzycznego”, barwna postać polskiego środowiska jazzowego.

W późniejszym okresie pracownik Ministerstwa Kultury i Sztuki (w dziale Estrady oraz Muzyki), przez wiele lat autor popularnej audycji telewizyjnej „Książki z górnej półki” (Polstat, TVP), współorganizator Warszawskich Targów Książki. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej, za osiągnięcia w propagowaniu czytelnictwa) i Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.  

Laureat Honorowej Złotej Tarki (2009). W połowie grudnia ub.r. uczestniczył jako gość specjalny w konferencji poświęconej 50. rocznicy magazynu Jazz Forum, jaka miała miejsce w siedzibie ZAiKS-u. Od roku chorował na chorobę nowotworową.

Cześć Jego pamięci!
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm