Aktualności
Omar Sosa
fot. Jan RolkeTARGI KIELCE JAZZ FESTIVAL – MEMORIAL TO MILES

JFW dn. 25 - 27 września odbędzie się organizowany już po raz trzeci Targi Kielce Jazz Festival.

„W tym roku wydłużyliśmy festiwal do trzech dni” – mówi prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń. „Jeden z nich będzie poświęcony Michałowi Zduniakowi, dla którego zagrają najbardziej rozpoznawalne gwiazdy jazzu w Polsce oraz inni artyści, którzy współpracowali ze zmarłym artystą. Gwiazdą festiwalu będzie nominowany do nagrody, atrakcja najważniejszych festiwali niemal na całym świecie, Kubańczyk Omar Sosa.


piątek 25 września

godz. 19:00 Koncert poświęcony pamięci Michała Zduniaka
Udział wezmą m.in. Stanislaw Soyka i Włodek Kiniorski

Sobota, 26 września
18:00 Ryszard Feliks Styła - Nomadic Guitarist
„Świat gitarą malowany”

19:30 Krzysia Górniak Band
„Najciekawsza gitarowa jazzwoman” w Polsce. Gra dojrzałą i wyrafinowaną muzykę, nawiązującą w pewnym stopniu do stylistyki Pata Metheny’ego, ale poszerzoną o nowe, bardzo ciekawe brzmienia.

21:00 Omar Sosa
Genialny pianista i kompozytor Omar Sosa jest od wielu sezonów atrakcją najważniejszych festiwali na niemal całym świecie. „Trudno sklasyfikować jego muzykę w jakimkolwiek jednorodnym stylu” – twierdzi dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury, współorganizator festiwalu Magdalena Kusztal. Wielokrotnie nagradzany za swoje albumy, uznawany jest za jednego z najciekawszych artystów współczesnego jazzu, world music, a przede wszystkim jazzu afro-kubańskiego.

niedziela, 27 września
18:00 Artur Dutkiewicz Trio „Niemen/Improwizacje”
Artur Dutkiewicz - p, Darek Oleszkiewicz - b, Sebastian Frankiewicz - dr
Zespół jednego z najwybitniejszych pianistów jazzowych w Polsce przedstawi porywające, jazzowe interpretacje piosenek Czesława Niemena. To perfekcyjnie przygotowany koncert pełen pasji, nieskrępowanej konwencjami muzyki.

19:30 Marcin Wasilewski Trio
Marcin Wasilewski - p, Sławomir Kurkiewicz - b, Michał Miśkiewicz - dr
Najlepszy akustyczny zespół jazzowy w Polsce. Członkowie zespołu od wielu lat współtworzą również słynny Kwartet Tomasza Stańki, z którym nagrywają płyty i koncertują na całym świecie.

21:00 Dorota Miśkiewicz
Wokalistka (i skrzypaczka), której znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy jazzu i wyrafinowanego popu, kobiece, pełne zmysłowości ballady, delikatne bossa novy, klimaty etniczne, ale i ostrzejsze rockowe nuty.
 
JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Jazzowa Jesień 2015

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm