Aktualności

TCB Band – The Original Band of Elvis
15.01.2018, godz. 20.00
Teatr Palladium
ul. Złota 9
Warszawa

Bilety dostępne w sieci salonów Empik oraz na stronach: www.eventim.pl; www.teatrpalladium.com

TCB Band po raz pierwszy w Polsce!

Michał PolańskiLegendarny zespół Elvisa Presleya wystąpi 15 stycznia w warszawskim Teatrze Palladium.

Dla wszystkich fanów muzyki Króla Rock’n’Rolla szykuje się wielkie święto.

15 stycznia 2018 roku na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce wystąpią amerykańscy muzycy grający u boku Elvisa w okresie jego największej sławy: legendarny James Burton na gitarze wiodącej,  Ronnie Tutt na perkusji, Glen D. Hardin fortepianie.


.

Wszyscy ci trzej instrumentaliści towarzyszyli Presleyowi począwszy od koncertów w Las Vegas w 1969 roku, jak i w trakcie serii występów w nowojorskim Madison Square Garden, czy podczas historycznego „Aloha From Hawaii” w styczniu 1973 roku transmitowanego na cały świat za pośrednictwem przekazu satelitarnego. Skład grupy, którą z czasem zaczęto określać mianem TCB Band, pozostawał niezmienny przez siedem lat. Członkowie zespołu pełnili także rolę muzyków studyjnych pracując z Elvisem Presleyem przy jego najważniejszych przebojach z lat siedemdziesiątych w amerykańskich studiach nagraniowych. To właśnie ich niezapomniane brzmienie słychać na płytach: „He Touched Me” (nagrodzone Grammy Award), gwiazdkowym „Elvis Sings The Wonderful World Of Christmas”, „Good Times” (nagrane w Stax Studio), „Promised Land”, czy ostatnich longplayach artysty: „From Elvis Presley Blvd. Memphis, Tennessee” i „Moody Blue” zarejestrowanych w posiadłości Króla - Graceland, w pokoju zwanym Jungle Room.

James Burton, Glen D. Hardin i Ron Tutt przemierzyli z Elvisem Presleyem całe Stany Zjednoczone. W każdym mieście witały ich tłumy fanów, a bilety na koncerty rozchodziły się w ciągu kilku godzin. Niestety ani zespół, ani Elvis nigdy jednak nie dotarli wspólnie do Europy... W tournee po Europie muzycy ruszyli dopiero po śmierci Presleya i od wielu lat z powodzeniem wypełniają największe koncertowe sale na całym świecie.\

James Burton (urodzony 21 sierpnia 1939 roku) na przestrzeni swojej kariery występował z największymi gwiazdami rock and rolla, rocka i muzyki country, byli wśród nich także m.in. Ricky Nelson,The Everly Brothers,J ohnny Cash, Merle Haggard, Glen Campbell, John Denver, https://en.wikipedia.org/wiki/Gram_Parsons Emmylou Harris, Judy Collins, Jerry Lee Lewis, Claude King, Elvis Costello, Roy Orbison, Joni Mitchell.  W wczesnym okresie przez 11 lat był filarem zespołów Ricka Nelsona. Do historii przeszła jego słynna solówka w Hello, Mary Lou:Obok członków grupy TCB Band na scenie wystąpi Terry Blackwood i kwartet The Imperials współpracujący z Elvisem Presleyem od 1966 roku. Nieśmiertelne przeboje Króla Rock’n’Rolla przypomni natomiast charyzmatyczny wokalista Dennis Jale.

Koncert w Warszawie jest częścią tegorocznej trasy artystów w Europie obejmującej m.in. Londyn, Oslo, Dublin i Wiedeń. 

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, połączone z możliwością osobistego spotkania z legendarnymi artystami, co pozwoli uczestnikom koncertu stać się częścią historii światowej muzyki.

Organizator: Stowarzyszenie „Elvis Lives”, kontakt:  e-mail: elvis@lives.pl, tel: +48 506 505 540


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm