Aktualności

Śmietanka Łowicka
The Best of Grażyna Auguścik & Andrzej Jagodziński
23.03.2018 (piątek), godz. 19.00
Centrum Łowicka
ul. Łowicka 21
Warszawa

Bilety: 30 i 20 zł

The Best of Grażyna Auguścik & Andrzej Jagodziński

fot. Krystyna AndryszkiewiczNiezwykłe duo wystąpi w piątek 23 marca w Centrum Łowicka w Warszawie

Grażyna Auguścik – wokalistka jazzowa, aranżer, kompozytor, producent i lider własnego zespołu. Andrzej Jagodziński – artysta wszechstronny, waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. 

Grażyna Auguścik - śpiew
Andrzej Jagodziński - fortepian

Grażyna Auguścik – jedna z najwybitniejszych wokalistek polskiego jazzu, aranżer, kompozytor, producent i lider własnego zespołu. Przez amerykańskich krytyków zgodnie uznana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Absolwentka słynnej Berklee College of Music w Bostonie. Od 1994 mieszka w Chicago. Karierę rozpoczynała jako piosenkarka, występując na festiwalach w Toruniu, Opolu i Krakowie. 1988 wyjechała do USA, gdzie współpracowała z m.in. Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak oraz gwiazdami amerykańskiego jazzu, jak Randy i Michael Brecker, Jim Hall, John Medeski i Patricia Barber. Nagrała 19 autorskich albumów. Często występuje w Polsce. 

Andrzej Jagodziński – znakomity, wszechstronny pianista. Współpracował z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection oraz z zespołami Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Od lat prowadzi własne trio (Adam Cegielski - kontrabas i Czesław „Mały” Bartkowski - perkusja), które zasłynęło jako niezrównany interpretator jazzowych opracowań dzieł Chopina.

Koncert zapowiada: Jacek Gintowt.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm