Aktualności

Ralph Peterson & The Messenger Legacy
Studio S1 Radia Szczecin
12 lipca 2019 (piątek),  g. 20.00 

Bilety szukaj na portalu www.bilety.fm 

The Messenger Legacy na Szczecin JazzLegendarny zespół wystąpi 12 lipca w Studiu Radia Szczecin z okazji setnych urodzin Arta Blakeya.

Grupę złożoną z „prawdziwych Messengersów” skrzyknął wychowanek Blakeya, perkusista Ralph Peterson. Ponadto w skład weszły takie tuzy jazzu jak Bobby Watson - as, Bill Pierce - ts, Brian Lynch - tp, Curtis Lundy - b oraz Anthony Wonsey - p.


Uwaga!!! Prawdziwa okazja dla fanów, którzy nie będą mogli wziąć udziału w koncercie. Video live broadcasting w jakości full HD będzie można obejrzeć na FB fan page Szczecin Jazz.

Koncert w Szczecinie będzie inauguracją europejskiej trasę „Messengersów”, podczas której grupa wystąpi jeszcze między innymi na Umbria Jazz w Perugia (Włochy), w klubie New Morning w Paryżu i Nice Jazz Festival (Francja), Dnipro Jazz Festival (Ukraina) i w innych renomowanych miejscach.

W tym roku formacja The Messenger Legacy wystąpi ponownie w Polsce 22 listopada na Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu w nieco innym składzie (na fortepianie zagra Geoff Keezer, na kontrabasie Essiet Esssiet).

Przypomnijmy, iż Art Blakey urodził się 11 października 1919 r. w Pittsburghu,  a zmarł 16 października 1990 w Nowym Jorku. Jest uważany za jednego z najwybitniejszy perkusistów w historii jazzu oraz nazywany „ojcem” nowoczesnego, bebopowego stylu gry na perkusji. Był założycielem i liderem zespołu The Jazz Messengers – jednego z najważniejszych i najpopularniejszych wśród wszystkich zespołów jazzowych, kwintesencji hard bopu. W Messengersach zaczynały i rozwijały swoje kariery takie gwiazdy jazzu jak Horacy Silver, Benny Golson, Lee Morgan, Wayne Shorter, Billy Harper, bracia Wynton i Branford Marsalisowie czy Terence Blanchard i Donald Harrison.

Producent: Szczecińska Agencja Artystyczna
Partner: Radio Szczecin
Partner medialny: Jazz Forum
Powered by Szczecin Jazz

Więcej na www.szczecinjazz.eu

JAZZ FORUM 10-11/2019

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

RASP Lovers & Howard

Wojtczak/Piotrowicz, R

Płyta miesiąca

Paul Bley Gary Peacock Paul Motian

When Will The Blues Leave

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Jazz Forum Showcase

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm