Aktualności
The Rolling Stones 1967!W Canal+ startuje seria dokumentalna „W rytmie wolności”. Dziś o 21:30 pierwszy odcinek – o koncercie Stonesów

Ośmioodcinkowa seria dokumentalna (w reżyserii Mateja Bobrika i Rafała Skalskiego, prod. Rozbrat Films dla Canal+) opowiada o koncertach gwiazd zachodniej sceny muzycznej, które odbyły się w komunistycznej Polsce.

W szarych czasach komunizmu ludzie marzyli o wolności, której symbolem był Zachód. Słuchali zagranicznej muzyki, podziwiali zachodnie zespoły, wierząc, że wielkie gwiazdy muzycznego świata zagrają również w Polsce. Momenty, w których koncertowe marzenia stawały się rzeczywistością, na długo zostawały w sercach i pamięci fanów–  tak było w przypadku widowiskowego występu The Rolling Stones w Sali Kongresowej w 1967 roku, pojawienia się ABBY w Studio 2 w 1976 roku, koncertów zespołu Metallica w katowickim Spodku w 1987 roku, czy pierwszego koncertu Milesa Davisa na Jazz Jamboree 1983.

Osią każdego odcinka serii jest przebieg koncertu i pobyt zespołów w Polsce. Koncerty to również punkt wyjścia do rozmów o ówczesnych realiach, o zmaganiach z komunistyczną rzeczywistością, o kulturze, modzie i o wpływie zachodnich twórców na polskich artystów.

Kolejne odcinki serii:

The Rolling Stones 1967 (44 min.)
ABBA 1976
Eric Clapton 1979
Kraftwerk 1981
Miles Davis 1983
Depeche Mode 1985
Metallica 1987
Stevie Wonder 1989

Emisja pierwszego odcinka odbędzie się w poniedziałek 9 listopada o godz. 21:30 na kanale Canal+, każdy kolejny odcinek będzie emitowany w następny poniedziałek o tej samej godzinie.

Odcinki będą również dostępne na platformach https://www.canalplus.com/pl/https://ncplusgo.pl/ 

Na stronie https://www.canalplus.com/pl/ jest możliwa rejestracja i założenie konta przez Internet. 

Na Canal+ możliwa jest rejestracja przez Internet, pierwsze trzydzieści dni bezpłatne.   MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm