Aktualności
Tim Hagans Quintet feat. Marek Konarski x 3Międzynarodowy zespół amerykańskiego trębacza zagra w Gorzowie, Warszawie i Krakowie

Międzynarodowy projekt wybitnego amerykańskiego trębacza Tima Hagansa, który zaprosił do współpracy jednego z najbardziej obiecujących polskich saksofonistów młodego pokolenia, gorzowianina  Marka Konarskiego. Oprócz nich na scenie wystąpi świetna duńsko-szwedzka sekcja rytmiczna w składzie: Carl Winther na fortepianie, Johnny Aman na kontrabasie oraz legendarny Anders Mogensen na perkusji. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sekcji rytmicznych w Skandynawii.

Zespół wystąpi w trzech miastach: 14 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim, 16 kwietnia w Warszawie, 21 kwietnia w Krakowie.

Tim Hagans (USA) - trąbka
Marek Konarski (PL) - saksofon
Carl Winther (DK) - fortepian
Johnny Aman (SE) - kontrabas
Anders Mogensen (DK) - perkusja

Tim Hagans (ur. 19 sierpnia 1954) – wybitny amerykański trębacz, aranżer i kompozytor jazzowy. Trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepsza kompozycja instrumentalna za „Box of Cannoli” z płyty „The Avatar Sessions” (Fuzzy Music, 2010) oraz najlepszy współczesny album jazzowy „Animation/Imagination” (Blue Note, 1999) i „Re-animation” (Blue Note, 2000). Nagrał kilkadziesiąt płyt min. z: Joe Lovano, Gregiem Osby, Bobem Mintzerem, Thadem Jonesem, Stanem Kentonem, Steps Ahead i Marią Schneider. W latach 80. Hagans uczył na University of Cincinnati i Berklee College of Music.

Marek Konarski (ur. 20 kwietnia 1992) – kompozytor i saksofonista tenorowy, muzyk roku 2015 duńskiej wyspy Fyn, zwycięzca wielu europejskich konkursów jazzowych. Przygodę z muzyką rozpoczął w Orkiestrze Dętej OSP Siedlice w Gorzowie Wielkopolskim. W roku 2012 z zespołem Tone Raw wygrał konkurs na fonograficzny debiut jazzowy i nagrał debiutancki album zatytułowany „Tone Raw”. Stypendysta Else Timmermanns Fond (Dania) oraz Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Wykładowca Małej Akademii Jazzu prowadzonej przez Bogusława Dziekańskiego i gorzowski Jazz Club Pod Filarami. Absolwent Syddansk Musik Konservatorium w Odense oraz Sibelius Academy w Helsinkach.  Konarski aktywnie działa na scenie europejskiej tworząc projekty z takimi muzykami jak: Jerry Bergonzi, David Braid, Richard Anderson, Kenneth Dahl Knudsen, Artur Tuźnik.

Tim Hagans Quintet feat. Marek Konarski
Gorzów Wielkopolski | Jazz Club Pod Filarami | 14 kwietnia | 19:30
Warszawa | Grizzly Gin Bar | 16 kwietnia | 20:00
Kraków | Harris Piano Jazz Bar | 21 kwietnia | 21.30

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm