Aktualności

Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańki
12.07.2019 (piątek), godz. 19:30
Fontanna Mutlimedialna
aleja Lubomirskich
Rzeszów

Wstęp wolny

Toast dla Tomasza Stańki w RzeszowieProjekt urodzinowy powtórzony zostanie w piątek 12 lipca w rodzinnym mieście przy Fontannie Multimedialnej.

Z okazji urodzin wybitnego trębacza jazzowego, z inspiracji Anny Stańko – córki i wieloletniej menedżerki nieżyjącego artysty, powstał unikalny muzyczny projekt. W czwartek 11 lipca koncert odbędzie się na placu Defilad w Warszawie, w piątek 12 lipca zostanie powtórzony w Rzeszowie, rodzinnym mieście Stańki.

12 lipca na scenie przy Fontannie Multimedialnej w Rzeszowie sztukę Tomasza Stańki będziemy celebrować w wyjątkowym towarzystwie. Nowy projekt inspirowany nagraniami Stańko zaprezentuje grupa Skalpel feat. Marcin Cichy, Igor Pudło, Piotr Damasiewicz i Rafał Dutkiewicz. Solo dla Mistrza, napisane specjalnie na tę okazję zagra wybitny amerykański trębacz Wadada Leo Smith. Wystąpią także członkowie Nowojorskiego Kwartetu Tomasza Stańko - David Virelles na fortepianie, Gerald Cleaver na perkusji, z towarzyszeniem Sławomira Kurkiewicza na kontrabasie.

Tomasz Stańko, światowej sławy trębacz jazzowy, urodził się 11 lipca 1942 roku w Rzeszowie. Zmarł w Warszawie 29 lipca 2018 po kilkumiesięcznej walce z chorobą nowotworową. 

WADADA LEO SMITH – legendarny amerykański trębacz zaprezentuje solowy recital dla Tomasza Stańko

SKALPEL feat. Piotr Damasiewicz, Rafał Dutkiewicz – Music for S.
Igor Pudło - elektronika
Marcin Cichy - elektronika
Piotr Damasiewicz - trąbka
Rafał Dutkiewicz - perkusja

TOMASZ STAŃKO NEW YORK QUARTET (kwartet, czyli trio)

David Virelles - fortepian, instr. klawiszowe
Gerald Cleaver - perkusja
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas


 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm