Aktualności

JazzState
Tomasz Chyła Quintet
9.01.2019 (środa), godz. 20.00
Klub SPATiF
Al. Ujazdowskie 45
Warszawa

Bilety: 30 zł / 40 zł / 50 zł
Koncert + jam session

Tomasz Chyła Quintet w SPATiFiePierwszy w 2019 roku koncert na scenie JazzState w środę 9 stycznia

Tomasz Chyła - skrzypce
Piotr Chęcki - saksofon
Szymon Burnos - piano
Konrad Żołnierek - gitara basowa
Sławek Koryzno - perkusja

Zespół wywodzi się z trójmiejskiego środowiska jazzowego
i szturmuje przebojem polską scenę jazzową. Lekkość wykonawcza i interpretacyjna świeżość to cechy charakterystyczne tego nieszablonowego kwintetu. Liderem formacji jest skrzypek Tomasz Chyła – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki. On również odpowiada za większość kompozycji i aranżacji utworów. 

Kwintet uzyskał Grand Prix 40. Międzynarodowego Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie w grudniu 2016 r. Jedną z nagród było wydanie płyty we współpracy z Agencją Muzyczną Polskiego Radia i Narodowym Instytutem Audiowizualnym. 27 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu podczas 53. Festiwalu Jazz nad Odrą odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu,  „Eternal Entropy”. Materiał z albumu „Eternal Entropy” zachwyca lekkością, a jednocześnie szlachetnym rysem kompozycji. Zespół gra czujnie i błyskotliwie. Pozwala się ponieść w rejony szerokiej improwizacji oraz pokazuje młodzieńczą buńczuczność. To muzyka wyrazista, zagrana przez artystów, którzy doskonale poruszają się po szerokim spektrum stylistyki jazzowej.

Zespół został też wyróżniony nominacją Akademii Fonograficznej Fryderyki w kategorii muzyka jazzowa – Fonograficzny Debiut Roku.

Po koncercie zwyczajowo odbędzie się jam session.

Autorem zdjęcia użytego w grafice jest Maciej Lieder.
Organizator: Karolina Szewc

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm