Aktualności
Tomasz Chyła Quintet w WarszawieKwintet znakomitego skrzypka wystąpi w Mazowieckim Instytucie Kultury w ramach cyklu Space of jazz, 20.10

Już 20 października o 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury rusza jesienna edycja „Space of jazz” – cykl koncertów prezentujących współczesną polską, młodą scenę jazzową i około jazzową. Na dobry początek – Tomasz Chyła Quintet ze swoim najnowszym albumem „da Vinci”. Usłyszymy impresje na temat fenomenu działania wszechstronnego umysłu, połączenie muzyki chóralnej, jazzu, rocka oraz contemporarymusic.Tomasz Chyła Quintet
Tomasz Chyła - skrzypce
Emil Miszk - trąbka
Krzysztof Hadrych - gitara
Konrad Żołnierek - kontrabas
Sławek Koryzno - perkusja

Tomasz Chyła Quintet to jeden z najciekawszych zespołów młodego pokolenia polskiego jazzu. Od kilku lat eksplorują muzykę improwizowaną w nieograniczony sposób, czerpiąc przy tym z innych gatunków muzycznych.

da Vinci
Tytuł trzeciego studyjnego albumu kwintetu, z którego utwory usłyszymy podczas koncertu 20 października odnosi się do renesansowego malarza, architekta, matematyka  i… muzyka. Mamy tu do czynienia z połączeniem różnych technik wykonawczych i kompozytorskich. Materiał albumu da Vinci stanowi zwartą, skomponowaną formę. Bodźcem do powstania płyty jest osoba Leonarda da Vinci – geniusza i legendy, jego fascynacja człowiekiem, światem, ale też nieokiełznana i nieposkromiona ciekawość, poparta nieustannym dążeniem do doskonałości. Jako erudyta i osoba niezliczonych talentów stanowi więc z jednej strony inspirację, z drugiej – wyzwanie. Bazując na tych przesłankach, album  opiera się właśnie na jego osobie, jako głównej i tytułowej inspiracji. Październikowy koncert w Mazowieckim Instytucie Kultury będzie warszawską premierą tej płyty.

Mamy tu wiele różnorodnych muzycznych koncepcji, przybliżających impresje na temat fenomenu działania wszechstronnego umysłu, połączenie muzyki chóralnej, jazzu, rocka oraz tzw. contemporarymusic. Do udziału w projekcie zaproszono zespół wokalny Art’ n’ Voices, którego członkiem jest Tomasz Chyła.

Więcej informacji o koncertach i biletach:
na www.mik.waw.pl

Bilety 20 zł

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm