Aktualności
Artur Tuźnik Trio

Grand Prix na Jazz Hoeilaart Competition
Artur Tuźnik Trio
Trio Artura Tuźnika triumfuje w HoeilaartTrio pianisty Artura Tuźnika zdobyło Grand Prix na Jazz Hoeilaart Competition w Belgii.

Jury konkursu, który odbywał się w miniony weekend, doceniło brzmienie zespołu, oryginalne kompozycje lidera oraz nieprzeciętną grę basisty Maxa Muchy, który zdobył również nagrodę dla najlepszego basisty.

Oprócz nagrody pieniężnej Artur Tuźnik Trio otrzymało kontrakt na dużą trasę koncertową w 2014 roku oraz zaproszenie na Getxo Jazz Festival 2014. Drugie miejsce na konkursie zajął amerykański zespół Quentin Angus Quintet, a trzecie – belgijskie trio Nordmann.


To nie pierwsze wyróżnienie tria, które istnieje zaledwie od początku bieżącego roku. Zespół ma już bowiem na koncie drugie miejsce na tegorocznym Getxo Jazz Festival w Hiszpanii, gdzie Tuźnik zdobył również nagrody indywidualną oraz publiczności dla najlepszego muzyka. W skład tria wchodzą młodzi muzycy – kontrabasista Max Mucha oraz łotewski perkusista Ivars Arutyunyans. Artur i Ivars od kilku lat mieszkają i studiują w Kopenhadze na Rhythmic Music Conservatory, Max jest studentem Jazz Institute Berlin, gdzie muzycy spotkali się po raz pierwszy. Muzycy pomimo młodego wieku mają już na koncie współpracę z takimi muzykami jak Jerry Bergonzi, Gary Thomas, Thomas Franck, Carsten Dahl, Nelson Veras, Francesco Cafiso czy Anders Mogensen, by wymienić tylko kilku.

http://www.cobra.be/cm/cobra/muziek/130927-sa-jazzhoeilaart-verslag
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm