Aktualności
Uczestnicy warsztatów w Nidzicy
fot. Jakub Zalewski



UFO Kultura Ufa Miłości



27 i 28 lipca odbywają się w Nidzicy niezwykłe warsztaty muzyczne dla seniorów.

W warsztatach w Nidzicy bierze udział 15-osobowa grupa seniorek i seniorów. Pełni entuzjazmu piszą własne teksty utworów oraz grają na instrumentach perkusyjnych. Zajęcia, które odbywają się w kinie Wenus, prowadzą i grają koncerty wraz z ich uczestniczkami/uczestnikami artyści skojarzeni z Fundacją Muzyczni Czarodzieje: Bartosz Miecznikowski, Michał Łochowski, Jakub Zalewski, Jakub Szypiłło.

W środę 28 lipca o godz. 17.00 odbędzie się koncert wieńczący warsztaty, a godz. 18.00 rozpocznie się koncert muzyki improwizowanej w wykonaniu artystów JazzState:
Karoliny Szewc, Jerzego Mączyńskiego, Szymona Wójcika oraz Bartosza Szablowskiego.

Warsztaty w  Nidzicy organizowane są we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Realizatorami projektu UFO Kultura Ufa Miłości są: Karolina Szewc, Agata Kubrak oraz Bartek Miecznikowski. 

Fundacja Muzyczni Czarodzieje wraz z JazzState odwiedziła już 12 i 13 czerwca 2021 Zakład Poprawczy oraz Schronisko dla Nieletnich w Mrozach, a 1 i 2 lipca 2021 Zakład Karny w Białej Podlaskiej.

UFO Kultura Ufa Miłości to inicjatywa o zasięgu ogólnopolskim, której celem jest umożliwienie osobom z różnorodnymi ograniczeniami, barierami, wykluczonym społecznie, dostępu do muzyki, zarówno w roli odbiorcy, jak i twórcy. Projekt obejmuje 10 warsztatów (2 dni w każdym z miejsc realizacji) muzycznych, zwieńczonych koncertem ich uczestniczek/uczestników wraz z koncertem muzyki jazzowej oraz improwizowanej (5 koncertów). Skierowany jest do społeczności zakładu karnego, zakładu poprawczego i schroniska dla nieletnich, miejskiego ośrodka pomocy społecznej, hospicjum stacjonarnego oraz hospicjum domowego.

„Docieramy poniekąd do innych rzeczywistości, aby pozwolić poczuć się osobom wykluczonym bądź zmarginalizowanym w dostępie do kultury jej pełnoprawnymi obywatelami, którzy dzięki niej mogą wyrazić swoje emocje, potrzeby, poczuć się dostrzeżeni oraz wysłuchani”.

JazzState służy jednoczeniu ludzi. Jest inicjatywą, dzięki której muzyczna rozmowa odbywa się w szacunku, a każdy czuje się do niej zaproszony. Jej intencją jest dokonywanie zmian w dostępie do muzyki – wyruszać z jazzem i muzyką improwizowaną tam skąd ludzie sami nie mogą bądź nie potrafią po nią sięgnąć.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.





  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm