Aktualności

Łukasz Pawlik „Lonely Journey” feat. Christoph Titz
23.05.2018 (środa), godz. 20:00
JazzState
Klub SPATiF
Aleje Ujazdowskie 45
Warszawa

Bilety:
30 zł (przedsprzedaż online: www.goingup.pl)
40 zł (w dniu wydarzenia)





Łukasz Pawlik „Lonely Journey” feat. Christoph Titz



Ekscytujący koncert w warszawskim klubie SPATiF w środę 23 maja

Łukasz Pawlik - instrumenty klawiszowe
Christoph Titz - trąbka
Dawid Główczewski - saksofony
Damian Kostka - gitara basowa
Cezary Konrad - perkusja

Łukasz Pawlik – pianista, keyboardzista jazzowy, wiolonczelista, kompozytor. Studiował na uczelniach Western Michigan University w USA oraz Robert Schumann-Hochschule w Düsseldorfie, której jest absolwentem. Laureat licznych nagród konkursowych, m.in. Grand Prix 6. Berlin Jazz & Blues Award, I nagroda w konkursie „Nadzieje Warszawy” oraz II nagroda w Konkursie na Indywidualność Jazzową na festiwalu Jazz nad Odrą. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współzałożyciel oraz lider formacji Kattorna, z którą nagrał album „Straying To The Moon” wydany w 2010 roku. W 2016 ukazała się pierwsza w pełni autorska płyta Łukasz Pawlika pt. „Lonely Journey”, do której nagrania zaprosił muzyków takich jak: Mike Stern, Michael „Patches” Stewart, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Dawid Główczewski. W tym samym roku pojawił się jako solista wykonując partie solowe na wiolonczeli i fortepianie na płycie „4 Works 4 Orchestra” z muzyką Włodka Pawlika. W 2017 roku formacja Łukasza Pawlika zagrała kilka owacyjnie przyjętych koncertów w Polsce z Mikiem Sternem.

Christoph Titz – niemiecki trębacz, obecnie jeden z najbardziej pożądanych muzyków sesyjnych w Europie. Oprócz wielu projektów muzycznych w jakie jest zaangażowany, sukcesywnie od 2004 roku raczy nas co jakiś czas swoimi autorskimi płytami. Każdorazowo są to przedsięwzięcia wyjątkowe, jak miało to miejsce w przypadku płyty „Magic” (2004), czy bestsellerowego albumu „When In Love” (2007). Świat usłyszał o Christophie Titzu za sprawą formacji Sketches, w szeregach której pojawił się na prestiżowym Festiwalu Jazzowym w Grenoble w 2004 roku. Wówczas to miał okazję występować wraz z takimi gwiazdami jak choćby: Richard Galiano, czy nieodżałowana Cesaria Evora. Równolegle ze współpracą z grupami: Bonefuk, Art Af Orys, Hermosa, Funk de Nite, czy formacją Manfreda Leuchtera, bierze udział w koncertach oraz sesjach nagraniowych z takimi choćby muzykami, jak: Maria Glenn, Kate Westbrook.

Dawid Główczewski – saksofonista. Absolwent Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W roku 2004 w ramach programu Erasmus studiował także na Universität für Musik und Darstellende Kunst w Grazu. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1997, 1998). Laureat wielu konkursów klasycznych i jazzowych, takich jak: Festiwal Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2002), Radom Jazz Days (I nagroda, 2004), Nadzieje Warszawy (I nagroda, 2006), Berlin Jazz & Blues Award (Grand Prix z zespołem Kattorna, 2006), Grand Prix Festiwalu Big Bandów w Usti nad Labem (2010). Ponadto otrzymał wyróżnienia indywidualne na konkursach takich jak: Jazz nad Odrą (2006), Nadzieje Warszawy (2006), Europejskie Integracje Muzyczne (2006), Festiwal Big-Bandów w Nowym Tomyślu (2010), Festiwal Big Bandów w Usti nad Labem (2010).

Ma na koncie współpracę w wieloma znanymi artystami muzyki rozrywkowej i jazzu, takimi jak: Zbigniew Wodecki, Rudi Schubert, Ania Wyszkoni, Grażyna Łobaszewska, Lora Szafran, Boney M, Maria Schneider, Jamie Cullum, Włodek Pawlik, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko, Zbigniew Preisner.

Damian Kostka (ur. 5 lipca 1991 w Poznaniu) – kontrabasista i basista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Na swoim koncie ma wiele nagród indywidualnych, jak i zespołowych zdobytych na festiwalach i konkursach m.in. Jazz nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa, Krokus Jazz Festiwal. Pobierał nauki u Rona Cartera, Gary'ego Peacocka, Dominique di Piazza, Dariusza Oleszkiewicza oraz saksofonistą Chico Freemanem.

Występuje z Włodek Pawlik Trio (zdobywca nagrody Grammy), Weezdob Collective (laureaci Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Jazzu nad Odrą) oraz w formacjach Maciej Kądziela Trio i Global Schwung Quintet.

Cezary Konrad – perkusista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego. Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od roku 1992. Pod koniec „studiów klasycznych” poświecił się muzyce jazzowej a pierwsze znaczące sukcesy zaczął odnosić jako współtwórca grupy Central Heating Trio (wraz z pianistą Filipem Wojciechowskim,1989), z którą zajął I miejsce na festiwalu Jazz Juniors ’90 w Krakowie oraz otrzymał I nagrodę na Festiwalu „Pomorska Jesień Jazzowa – Klucz Do Kariery” w 1990 roku. Central Heating Trio było również finalistą międzynarodowych konkursów jazzowych w roku 1990: IX European Jazz Competition w Leverkusen/Niemcy i Europe Jazz Contest Hoeliart /Belgia. W roku 1995 nagrywa pierwszą współautorską płytę wraz z Susan Weinert – „Meeting in Krakow”- wydaną w 1996 roku. W 1995 roku zakłada też swoją pierwszą grupę: Cezary Konrad Quartet, z którą w 1999 roku nagrywa swoją pierwszą autorską płytę – „One mirror… many reflections” – wydaną w 2000 roku. Od roku 2006 Cezary Konrad występuje również z koncertami solowymi, podczas których w sposób niezwykle widowiskowy prezentuje publiczności magiczny świat instrumentów perkusyjnych. Projekt koncertów solowych wywodzi się z wieloletnich doświadczeń Cezarego jako pedagoga, wykładowcy i prowadzącego zajęcia na wielu warsztatach muzycznych zarówno na terenie Polski jak i Europy. W roku 2014, płyta z jego udziałem „Night In Calisia” zdobyła Nagrodę Grammy. Od ponad dwudziestu lat, Cezary Konrad pozostaje w czołówce najlepszych polskich perkusistów. W 2015 ukazał się trzecia autorska płyta perkusisty pt. „Cezary Konrad – On Classical” prezentująca nowe spojrzenie na znane tematy muzyki klasycznej, przetworzone przez wyobraźnię perkusisty.

Płyta „Lonely Journey” w całości skomponowana przez Łukasza Pawlika odwołuje się do estetyki brzmieniowej lat 80. i 90., wzbogaconej o możliwości nowoczesnej elektroniki, pozwalającej na wielopłaszczyznowe aranżacje muzyczne, w których odnaleźć można zarówno złożone formy kompozytorskie, jak i przestrzeń na spontaniczną improwizację jazzową. Całość osadzona jest w stylistyce umownie określanej jako fusion, ponieważ mamy tu do czynienia z fuzją różnych muzycznych światów w jeden, nie do końca przewidywalny muzyczny konglomerat. Bogata instrumentacja, obecność instrumentów smyczkowych, etnicznych, intensywnych loopów, połączona z indywidualnym przekazem osobowości każdego z grających na płycie wybitnych muzyków, której wspólnym mianownikiem jest pianistyka Łukasza Pawlika, grającego na akustycznym fortepianie, jak i na elektronicznych instrumentach klawiszowych, dają możliwość obcowania z efektownym oraz niezwykle energetycznym muzycznym bytem, którego odbiorcami mogą być fani jazzu i nie tylko.

Po koncercie: jam session




  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm