Aktualności

Wojciech Karolak Trio
23.05.2019 , godz. 19.30 (koncert)
Klub Sen
ul. Wioślarska 6
Warszawa


Bilety: 70/50 PLN
Urodzinowy Sen Wojtka KarolakaWojciech Karolak Trio zagra 23 maja klubie Sen na warszawskim Powiślu

Wojciech Karolak, jeden z największych polskich muzyków jazzowych, wybitny pianista, mistrz organów Hammonda, kompozytor i aranżer, 28 maja br. obchodzić będzie 80. urodziny! Pięć dni wcześniej, 23 maja, Wojtek Karolak wystąpi w warszawskim klubie Sen ze swoim nowym fortepianowym triem, które stworzył wraz z kontrabasistą Pawłem Pańtą i perkusistą Arkiem Skolikiem, by zaprezentować materiał z nagranej już i mającej się wkrótce ukazać płyty „Moontag”.

Wojciech Karolak Trio
Wojciech Karolak - fortepian
Paweł Pańta - kontrabas
Arek Skolik - perkusja

Pierwsze spotkanie Wojciecha Karolaka i Pawła Pańty nastąpiło wiele lat temu w Piwnicy Artystycznej Wandy Warskiej i Andrzeja Kurylewicza. Wojciech Karolak do fortepianu siada niezwykle rzadko, ale jeśli da się do tego namówić, to wyłącznie w towarzystwie tego wybitnego basisty, o którym powiedział, że jest polskim Paulem Chambersem. Teraz, za namową Pawła Pańty, trio z etatowym perkusistą Karolaka – Arkiem Skolikiem i Karolakiem na fortepianie – nagrało płytę „Gentlemen of Polish Jazz”, na której znalazły się utwory Komedy, Kurylewicza, Wasowskiego oraz kilka standardów jazowych. 

Wojciech Karolak – wirtuoz organów Hammonda, a także pianista, kompozytor i aranżer. Chociaż Hammond stał się przez lata jego znakiem firmowym to ma na koncie także nagrania pianistyczne. Legenda polskiego jazzu, człowiek o wielkim poczuciu humoru i dystansu do świata. 

Paweł Pańta – kontrabasista jazzowy i klasyczny. Współlaureat nagrody Grammy za płytę „Night In Calisia” nagraną przez Włodek Pawlik Trio i Orkiestrę Filharmonii Kaliskiej. Jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich basistów. Brał udział w nagraniach niezliczonej ilości płyt, występuje w wielu składach, również jako muzyk klasyczny w orkiestrach, ale także – jako jeden z niewielu kontrabasistów – gra koncerty solowe. Pomysłodawca i producent płyty „Moontag”.

Arek Skolik – perkusista, kompozytor, lider. Od lat niezastąpiony partner Wojciecha Karolaka w jego hammondowym triem. Lider własnego zespołu „Arek Skolik and His Men” z którą wydal płytę „Play Mingus”. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Stanisławem Sojką, Januszem Muniakiem, Jerzym Milianem czy Johnem Zornem (!)

Autorka plakatu: Agnieszka Sobczyńska, fot. Jarek Wierzbicki

Na koncert zapraszają: Klub SEN, Kinley i Fundacja EuroJAZZ 

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm