Aktualności

Urodziny Tygmontu – Tribute to Marek Karewicz

Wojtek Karolak Trio

Klub Live Tygmont
ul. Mazowiecka 6/8
Warszawa
Otwarcie drzwi godz. 19.00
Oficjalne rozpoczęcie koncertu godz. 20.00

Bilety: 25 zł


Urodziny Tygmontu – Tribute to Marek KarewiczW niedzielę 20 stycznia w warszawskim klubie zagra Wojtek Karolak Trio!

Jak co roku o tej porze, od 18 lat, klub Tygmont zaprasza na urodzinowy koncert, którego bohaterem będzie tym razem gigant polskiego jazzu Wojtek Karolak. Mistrz organów Hammonda wystąpi w trio z Tomaszem Grzegorskim na saksofonie tenorowym i Adamem Czerwińskim na perkusji. Zespół w tym składzie (plus Robert Majewski na flugelhornie i Marcin Wądołowski na gitarze) wydał niedawno na winylu wspaniały album Karolak – Czerwiński „In A Sentimental Mood”. Tytuł odpowiedni do nastroju tego specjalnego wieczoru, dedykowanego pamięci legendarnego fotografika ś.p. Marka Karewicza, współzałożyciela i szefa artystycznego Tygmontu, który razem ze swoim klubem świętował przez te wszystkie lata własne urodziny.  Godzi się przypomnieć, że założycielem i właścicielem Tygmontu jest Krzysztof Boguszewski, który – choć nie chce o tym głośno opowiadać – sam również świętuje w styczniu swoje urodziny (100 lat – panie Krzysztofie!).

Koncert będzie też okazją do premierowej prezentacji wznowionej przez Polskie Nagrania/Warner Music Poland słynnej płyty Wojtka Karolaka „Easy!” , wydanej teraz w serii Polish Jazz Masters – dokładnie w jej 45. urodziny, bowiem została nagrana w styczniu 1974 roku!

Po koncercie Tria Wojtka Karolaka rozpocznie się jam session, które potrwa nawet i do północy!

Jazz Club Tygmont otworzył swoje podwoje w styczniu 2001 roku i błyskawicznie zyskał miano najlepszego jazzowego klubu w Polsce, którym cieszył się przez całą dekadę. Od kilku lat jazz gości tu już tylko sporadycznie, ale tradycja koncertów urodzinowych z udziałem gigantów polskiego jazzu nigdy nie została złamana i twa do dziś.

Wojtek Karolak Trio

Wojtek Karolak - organy

Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy

Adam Czerwiński - perkusja

Wojciech Karolak – gigant polskiego jazzu, pianista, kompozytor, aranżer, uznawany za jednego ze słynniejszych wirtuozów organów Hammonda w Europie. Jego kariera muzyczna zaczęła się pod koniec lat 50. od współpracy z Andrzejem Trzaskowskim i Andrzejem Kurylewiczem. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim w latach 60. współtworzył słynny Polish Jazz Quartet. W następnej dekadzie był członkiem zespołów Michała Urbaniaka i Zbyszka Namysłowskiego. Album „Time Killers” tria Karolak – Szukalski – Bartkowski został uznany przez krytyków za najlepsza płytę polskiego jazzu lat 80.

Tomasz Grzegorski – jeden z najwybitniejszych polskich saksofonistów. Osadzony w tradycji wirtuoz jednocześnie oszczędny w środkach i posiadający niezapomniany głęboki ton. Ma za sobą długoletnią współpracę z Nigelem Kennedym 

Adam Czerwiński – czołowy perkusista, aranżer, kompozytor – najbardziej znany ze współpracy z Jarosławem Śmietaną. Muzycy zagrali wspólnie setki koncertów w klubach i na festiwalach na całym świecie. Nagrali też kilkanaście płyt, miedzy innymi „Phone Consultations” , „Autumn Suite” czy „Polish Standards”. Współpracował również z takimi luminarzami jak Lee Konitz, Eddie Henderson, Cameron Brown, Jean-Paul Bourelly, Bennie Wallace czy James Newton.

Wejście: 25 zł

Zapraszamy!

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm