Aktualności

Program

Sobota, 15 lipca
godz. 16.00 Kayo Band
godz. 17.30 The Warsaw Dixielanders
godz. 19.00 Leliwa Jazz Band
godz. 20.30 Jam Session (altana przy Hugonowce, ul. Mostowa 15)

Niedziela, 16 lipca
godz. 16.00 Dixie Team
godz. 17.30 Old Timers
godz. 19.00 European Connection

Wstęp wolny

V Jazz Zdrój Festiwal w Konstancinie

Grzegorz Traczyk15 i 16 lipca w Parku Zdrojowym odbędzie się festiwal jazzu tradycyjnego pamięci Louisa Armstronga.

V Jazz Zdrój Festiwal, organizowany przez Konstanciński Dom Kultury, poświęcony jest pamięci wybitnego jazzmana, Louisa Armstronga. Na scenie amfiteatru wystąpią profesjonalne, znane i wielokrotnie nagradzane zespoły z całego kraju, a także z zagranicy. Wybitni muzycy, wirtuozi, legendy polskiej i europejskiej sceny jazzowej.Sobota

W sobotę, 15 lipca festiwal o godz. 16.00 otworzy występ Kayo Band z wybitnym klarnecistą i skrzypkiem Ryszardem „Kajo” Kwaśniewskim. Następnie zagra The Warsaw Dixielanders, jeden z najlepszych polskich zespołów jazzu tradycyjnego, specjalizujący się w interpretacji standardów jazzowych z Nowego Orleanu i Chicago, a także szlagierów polskiej muzyki z lat 30. i 40. Koncert zespołu uatrakcyjni o występ tancerzy ze szkoły Shim Sham. To założone w 2011 roku studio tańca prowadzi w Warszawie kursy Lindy Hop, Charleston i Authentic Jazz.

O godz. 19.00 na scenie zaprezentuje się tarnowskiLeliwa Jazz Band. Na repertuar zespołu składają się standardy jazzu lat 20. i 30. Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji tego gatunku – jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga. Pierwszy dzień festiwalu zakończy Jam Session (godz. 20.30) w altanie przy Hugonówce. Muzyczne improwizacje doskonałych jazzmanów będą powstawały na żywo. Prawdziwa uczta dla duszy oraz doskonała zabawa i to nie tylko dla melomanów.


Niedziela

W niedzielę, 16 lipca koncert w amfiteatrze o godz. 16.00 rozpocznie Dixie Team, zespół jazzu tradycyjnego, który powstał w Mogilnie w 2015 r. z inicjatywy saksofonisty Waldemara Krystkowiaka. Natomiast o godz. 17.30 na scenie zobaczymy legendę polskiego jazzu – zespół Old Timers. Jest jednym z najlepszych zespołów grających jazz tradycyjny, nie tylko w Polsce, lecz także w Europie. Powstał w 1965 r. w Warszawie i od ponad pół wieku plasuje się w ścisłej czołówce polskich, jazzowych zespołów. Zdobył prestiżowe nagrody, ma na swoim koncie wiele płyt oraz koncerty niemal w całej Europie. Nagrał również muzykę do filmów „Był Jazz”, „Vabank” czy „Seksmisja”, a także do spektaklu „Opera za trzy grosze” w warszawskim teatrze Ateneum.

Festiwal zakończy European Connection (godz. 19.00).  Międzynarodowa grupa muzyków z Polski, USA, Holandii i Szwecji. W konstancińskim amfiteatrze wystąpią, m.in. Claus Jacobi, wybitny holenderski saksofonista, który słynie z kultywowania tradycji starych mistrzów jazzu tradycyjnego, a także amerykański wirtuoz trąbki Troy Anderson. Jak nikt inny potrafi naśladować brzmienie legendarnego Louisa Armstronga. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm