Aktualności

VEIN TRIO i Norrbotten Big Band
14.10.2018 (niedziela), godz. 19.00
Dom Kultury „KADR”
ul. Gintrowskiego 32
Warszawa

Bilety: 20 zł
https://biletyna.pl/event/sector/id/184830

VEIN Trio & Norrbotten Big Band

Adam DomagałaSzwajcarskie trio i jeden z najlepszych w Europie big bandów wystąpią w niedzielę 14 października w warszawskim Dom Kultury „KADR”

Światowej sławy trio jazzowe ze Szwajcarii i jeden z najlepszych w Europie big bandów prezentują swingowe opracowania muzyki Maurice’a Ravela.
„Symphonic Bop” to nowy, fascynujący kierunek aktywności VEIN Trio zrealizowany z jednym z wiodących europejskich big bandów, Norrbotten Big Band.

VEIN Trio
Michael Arbenz - fortepian
Thomas Lähns - kontrabas
Florian Arbenz - perkusjaŁączący współczesny jazz z big bandem projekt „The Symphonic Bop” oferuje oryginalną estetykę, która czerpie zarówno z klasycznej edukacji członków VEIN (występowali z legendarnymi muzykami klasycznymi, w tym z Pierrem Boulezem, Kentem Nagano lub Heinzem Holligerem) i jazzowych doświadczeń ze współpracy z artystami klasy Dave’a Liebmana, Grega Osby’ego i Andy’ego Shepparda Obie te tradycje VEIN splata w projekcie Symphonic Bop.

Kompozycje i aranżacje muzyków VEIN, podobnie jak towarzyszący im repertuar klasyczny, mają symfoniczną strukturę, ale także charakterystyczny jazzowy rytm i improwizację, które napędzają muzykę energią i dynamiką. Pomimo licznego składu, muzyka zespołu nie traci na spontaniczności i lekkości. To przebojowe zestawienie ekspansywnej ekspresji symfonicznej z żywą i wrażliwą grą VEIN tworzy bardzo różnorodną, acz spójną ekspresję.

VEIN Trio i Norrbotten Big Band odbywają właśnie krótką trasę po Polsce. 15 Października wystąpią w Szczecinie w Filharmonii im. Karłowicza, dzień później 16 października w Katowicach  w NOSPR

Więcej informacji i bilety: www.dkkadr.waw.pl

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm