Aktualności

VEIN Trio + Rick Margitza
15.11.2017 (środa), godz. 19.00
Centrum Łowicka
ul. Łowicka 21
Warszawa

Bilety: 40 zł, 30 zł (seniorzy, studenci, uczniowie)

VEIN Trio + Rick Margitza w Warszawie

Hanna KożuchowskaSłynny szwajcarski zespół z amerykańską gwiazdą saksofonu zagra 15 listopada w Centrum Łowicka

W programie usłyszymy utwory Ravela z najnowszej płyty „Vein plays Ravel”, oraz utwory własne zespołu. Podczas koncertu kontrabasista zagra na instrumencie pamiętającym czasy Ravela.

Michael Arbenz - fortepian
Thomas Lähns - kontrabas
Florian Arbenz – perkusja
gość specjalny Rick Margitza - saksofon

Szwajcarski zespół jazzowy, który istnieje od 2006 roku, ma na swoim koncie dziesięć albumów autorskich, kilkaset koncertów na czterech kontynentach (w ponad 40 krajach), oraz współpracę z legendarnymi amerykańskimi saksofonistami: Dave’em Liebmanem i Gregiem Osbym. Na jubileusz dziesięciolecia działalności VEIN przedstawiają „VEIN Plays Ravel”, album, na którym po raz kolejny wkraczają na nowe terytorium i którym dokumentują swój kolejny krok w przyszłość.

Koncerty VEIN Trio to połączenie wielu nurtów, od klasycznego po współczesny jazz – muzyka iskrząca energią i humorem, jednak nie pozbawiona subtelności oraz wyrafinowania. Założeniem ich muzyki, to możliwe największe zrównoważenie trzech instrumentalnych głosów – zaczynając od kompozycji i aranżacji, aż do rozpracowywania partii solowych, przydzielonych każdemu z trzech muzyków.  Filozofią ich gry jest współgranie na równych zasadach wszystkich członków zespołu.

Na przestrzeni lat trio VEIN wypracowało niemal symbiotyczne zgranie. To zaplecze wspólnych muzycznych doświadczeń, zdumiewająca jedność konceptów i świetny warsztat każdego z muzyków, co zawsze doskonale sprawdza się w połączeniu z inspirującym stylem. Artyści grają z największą precyzją nawet w najbardziej wymagających, skomplikowanych, zniekształconych, przerysowanych kompozycjach, pasażach i partiach solowych.

Rich Margitza – amerykański saksofonista tenorowy i kompozytor, wychowany w muzycznej, cygańskiej rodzinie, abolwent prestiżowego Berklee School of Music w Bostonie, znany m.in.  ze współpracy z Milesem Davisem, Jeffem Wattsem i Jeffem Calderazzo. Saksofonista często sięga i wykorzystuje w kompozycjach swoje cygańskie korzenie tworząc muzykę precyzyjnie, jazzowo rozpisaną i włączającą elementy innej, kulturowej stylistyki.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm