Aktualności

KUP BILETY 

Kluba Stodoła
9 lipca – Zgniłość, Algorhythm, Maciej Obara Quartet
10 lipca – Kuba Więcek Quartet, Piotr Damasiewicz Trio, Adam Pierończyk Trio
11 lipca – Kasia Osterczy Trio, Błoto, EABS – Tribute to Sun Ra
12 lipca – Damian Hyra Quartet, Marcin Masecki Trio, Masecki/ Młynarski Big Band

Koncerty w autobusach:
Tricphonix Quintet, Bum Bum Orchestra, Piotr Wróbel Band, Siema Ziemia, Mili Wielecki Drums Band, Rafał Dubicki Quartet
Hejnał: Piotr Damasiewicz - trąbka

Warsaw Summer Jazz Days 2020Tegoroczny festiwal odbędzie w zaplanowanym terminie, 9 - 12 lipca, w klubie Stodoła, ale w innej formule.

KUP BILET

Pisze szef festiwalu, Mariusz Adamiak:

W obecnej sytuacji program festiwalu w pierwotnej wersji musi ulec zmianie. Nakładem wielu sił i czasu powstał znakomity program. Wielu dziennikarzy uznało go najlepszym w historii. W kontrze do wielu przekładanych festiwali WSJD ma nowe przesłanie. Ma trwać! Festiwal będzie się składał z kilku działań. Celem będzie pokazanie wszystkim fanom jazzu w Polsce i wielu warszawiakom, że festiwal jest i będzie wbrew wszelkim przeciwieństwom. Komunikacja festiwalu ma pokazać jego siłę i niezłomność. Festiwal ma się odbywać w tym samym terminie i tym samym miejscu (choć nie tylko), tj. w dniach 9-12 lipca w Klubie Stodoła.

Pierwszym elementem festiwalu są koncerty polskich gwiazd w połączeniu z młodymi adeptami jazzu. Przez te cztery dni zobaczymy i usłyszymy 12 koncertów.

Pierwszego wieczoru, 9 lipca, wystąpi znana już formacja Zgniłość i drugi młody zespół Algorhythm. W zeszłym roku obydwa zespoły wystąpiły na festiwalu grając na koncertach towarzyszących odnosząc sukces. Finałem tego dnia będzie koncert jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Europie polskich muzyków– Macieja Obary ze swoim kwartetem.

Drugi dzień, 10 lipca, zapowiada się wręcz sensacyjnie. Trzy fantastyczne polskie projekty. Pierwszy to trio jednego z najbardziej lubianych i cenionych saksofonistów młodego pokolenia, czyli Kuby Więcka. Drugi to trio naszego wspaniałego trębacza Piotra Damasiewicza, który wystąpi w roli podwójnej na festiwalu. Zwieńczeniem tego dnia będzie występ znakomitego Adama Pierończyka, z którym współpracowało wiele gwiazd światowego jazzu.

Trzeci dzień, 11 lipca,  skierowany jest do młodszej publiczności. Na początku wystąpi pierwsza laureatka tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez IMiT - Debiut Fonograficzny Roku, czyli Kasia Osterczy Trio. Następnie wybiegną na scenę muzycy zespołu Błoto. To najbardziej gorący polski zespół ostatnich dni. Na finał doskonale znany EABS, hit polskiej młodej sceny.

Ostatni dzień, 12 lipca, to ponownie laureat konkursu IMiT-u, czyli Damian Hyra Quartet. Później w dwóch odsłonach wystąpi najlepszy polski pianista jazzowy, choć nie tylko, czyli Marcin Masecki. Pierwszą będzie jego trio a następną kultowy już Masecki/Młynarski Band.

KUP BILET

Wszystkie te koncerty będą do obejrzenia online w bardzo dobrej jakości audio wideo (kilka kamer, realizacja na żywo). W chwili obecnej Klub Stodoła przekształca się w restaurację, co daje możliwość ustawienia stolików i ugoszczenia ok. 150-u osób dziennie.

Drugim, niezwykle ważnym elementem festiwalu będą występy młodych zespołów w dniach festiwalowych grających w odkrytych autobusach przemieszczających się w normalnym ruchu miejskim, zgodnie z przepisami (odległość etc.). Takich autobusów, angielskich „piętrusów” będzie sześć w każdym dniu co daje łącznie 24 koncertów. Warszawiacy będą widzieć i słyszeć wesołych muzyków, będąc uczestnikami wielkiego festiwalu. Jazz TRWA podczas epidemii.

Codziennie będzie grany hejnał festiwalu skomponowany specjalnie przez przywołanego już trębacza Piotra Damasiewicza. Nie będzie publiczności, ale będą takie działania na portalach społecznościowych. Podobnie będzie z muzyką jazzową graną ze wszelkich głośników w mieście.

Kolejnym ważnym elementem festiwalu będzie nadanie przez wybrane stacje radiowe hitu Bobby’ego McFerrina „Don't Worry Be Happy”, najprawdopodobniej w sobotnie południe (11 VII ). Mieszkańcy Warszawy będą mogli ze swoich balkonów czy okien gwizdać, śpiewać czy krzyczeć. Wszystko ku pokrzepieniu serc i chwale jazzu ( trochę patetycznie ).

Innym działaniem będą konkursy na portalach społecznościowych np. w dniach festiwalowych będzie można umieszczać filmiki na You Tube WSJD z przejażdżką po Warszawie z rozkręconym na maxa odtwarzaczem z muzyką jazzową. Nagrodą będą koszulki festiwalowe. Jazz musi trwać w całym mieście

Dodatkową atrakcją będzie pewnego rodzaju stand-up w wykonaniu mojej skromnej osoby odbywający się w przerwach koncertów w Klubie Stodoła, o tematyce przezabawnych historii klubu Akwarium.

A więc do usłyszenia i do zobaczenia Mariusz Adamiak.

Program festiwalu:
9 lipca – Zgniłość, Algorhythm, Maciej Obara Quartet
10 lipca – Kuba Więcek Quartet, Piotr Damasiewicz Trio, Adam Pierończyk Trio
11 lipca – Kasia Osterczy Trio, Błoto, EABS – Tribute to Sun Ra
12 lipca – Damian Hyra Quartet, Marcin Masecki Trio, Masecki/ Młynarski Big Band

Koncerty w autobusach:
Tricphonix Quintet, Bum Bum Orchestra, Piotr Wróbel Band, Siema Ziemia, Mili Wielecki Drums Band, Rafał Dubicki Quartet
Hejnał: Piotr Damasiewicz - trąbka

KUP BILETY

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm