Aktualności

Marcin Wasilewski Trio, Mr Krime, Natalia Przybysz
28.03.2018, godz. 20.00
Klub SPATiF
Al. Ujazdowskie 45
Warszawa

Bilety: 50zł / 60zł / 70zł
https://going.pl/marcin-wasilewski-trio

Wasilewski Trio, Mr Krime i Natalia Przybysz!

Karolina SzewcNiezwykły koncert 28 marca na scenie JazzState w warszawskim klubie Spatilf

Każdy z tych artystów jest liderem w swojej materii muzycznej. Tym razem zjednoczą swoje talenty na jednej scenie i zaprezentują mocno alternatywny repertuar w elektrycznym składzie.

Marcin Wasilewski - piano, Fender Rhodes
Sławomir Kurkiewicz - kontrabas, gitara basowa
Michał Miśkiewicz - perkusja
Mr Krime - turntablism, elektronika
Natalia Przybysz - wokal

Marcin Wasilewski Trio
14 września 2018 roku ukaże się ich piąty album nagrany dla ECM Records / Universal Music, dziewiąty w dyskografii. W skład trio wchodzą: pianista Marcin Wasilewski, kontrabasista Sławomir Kurkiewicz oraz perkusista Michał Miśkiewicz. Są to jedyni obok Tomasza Stańki oraz Macieja Obary polscy artyści, których albumy wydawane są przez jedną z najbardziej prestiżowych wytwórni jazzowych – ECM Records z Monachium. Przez 15 lat muzycy tworzyli Kwartet Tomasza Stańki.

Członkowie MWTrio razem lub osobno współpracowali również z takimi gwiazdami jazzu, jak: Charles Lloyd, Al Foster, Branford Marsalis, Jan Garbarek, Nils Petter Molvær, Gianluigi Trovesi, Louis Sclavis, Arthur Blythe, Joe Lovano, Bernt Rosengren, Dino Saluzzi, Bobo Stenson, Anders Jormin, Manu Katché, Jon Christensen i wielu innych.

Sam lider, Marcin Wasilewski, w 2005 roku został uznany przez amerykański magazyn Down Beat za „wschodzącą gwiazdę” światowej pianistyki jazzowej. Został również czterokrotnie nagrodzony Fryderykiem jako Jazzowy Artysta Roku (2005, 2009, 2012, 2015).  MW Trio czterokrotnie otrzymało statuetkę Fryderyka za Jazzowy Album Roku (2001, 2005, 2009, 2015) oraz było wielokrotnie wybierane najlepszym akustycznym zespołem przez polskich fanów jazzu w corocznej ankiecie magazynu JAZZ FORUM.

http://www.marcinwasilewskitrio.com/

Mr Krime
Urodził się w 1978 roku w Krakowie jako Wojciech Długosz. W wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach i fortepianie. Jako didżej i producent jest obecny na scenie już od połowy lat 90. Był pionierem polskiego turntablismu. Dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Europy Wschodniej ( 2001, 2002) w konkursie Vestax Extravaganza. Zwyciężył w pierwszych Mistrzostwach Polski ITF w 2003 roku. Jest absolwentem Red Bull Music Academy 2001 w Dublinie. Do najbardziej znanych mixtape'ów jego autorstwa należą: Krime Story, Music For Night People oraz Dusty Digital. Mr Krime znany jest ze współpracy z muzykami jazzowymi, tj: Sławek Jaskułke, Jarosław Śmietana, Aga Zaryan.

Natalia Przybysz
Wokalista i autorka tekstów kojarzona jako wokalistka soul i r&b - Sistars. Aktualnie działa jako Natu i Natalia Przybysz. Jest znana z licznych kolaboracji z artystami: Envee, Trębski, Zagórski, Zabrocki, Rogiński. W 2015 roku otrzymała statuetkę Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Roku za płytę ,,Prąd'' oraz Utwór Roku za ,,Miód''. Została również nominowana do nagrody TVP Kultura - Gwarancje Kultury. Album ,,Prąd'' osiągnął status Złotej i Diamentowej Płyty.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm