Aktualności

12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16
Warszawa

Federica Colangelo Quartet Acquaphonica
6.10.2017 (piątek), godz. 20:30

Bilety
I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN

Kuba Stankiewicz Trio „Music of Victor Young”
7.10.2017 (sobota), godz. 20.30

Bilety
I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN

Weekend w 12on14 Jazz ClubFederica Colangelo Quartet Acquaphonica zagra w warszawskim klubie w piątek 6.10, Kuba Stankiewicz Trio w sobotę 7.10

Federica Colangelo Quartet Acquaphonica
We wrześniu 2016 nakładem wydawnictwa AlfaMusic ukazał się kolejny album zespołu Acquaphonica, której liderką jest Federica Colangelo – „Chiaroscuro”. Chiaroscuro to „termin stosowany czasem wymiennie ze „światłocieniem”, ale kładący bardziej nacisk na różnice w natężeniu światła, podczas gdy „światłocień” oznacza ogólny rozkład świateł i cieni w dziele (malarskim, graficznym, rysunkowym), dzięki którym uzyskuje się wrażenie trójwymiarowości.” Po debiutanckim albumie „Private enemy” z roku 2011, to kolejna płyta, na której znajdują się kompozycje tej wyjątkowej pianistki.

Federica Colangelo Quartet Acquaphonica
Federica Colangelo - fortepian
Simone Alessandrini - saksofon
Marco Zenini - kontrabas
Ermanno Baron - perkusjaKuba Stankiewicz Trio „Music of Victor Young”
W muzyczną podróż po świecie Victora Younga zabierze nas Kuba Stankiewicz i jego trio. Pianista poświęcił swoją przedostatnią płytę właśnie autorowi „Stelli…”. Stankiewiczowi towarzyszyć będą Wojciech Pulcyn (kontrabas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Victor Young wybitny kompozytor muzyki filmowej laureat Oskara i aż 22 nominacji do tej nagrody urodzony w Chicago, ale wychowany i wykształcony w Polsce, gdzie jeszcze przed wojna debiutował w Filharmonii Narodowej jako skrzypek. Jednak zamiast klasyki pochłonęła go początkowo muzyka dla radia i teatru, ale od początku lat 30 związał się z filmem i wyjechał do Ameryki tam stworzył muzykę do niezliczonej ilości filmów m.in. do tak głośnych, jak ” Jeździec znikąd”, „Johnny Guitar”, „Komu bije dzwon” czy „W 80 dni dookoła świata” ( za, który pośmiertnie otrzymał właśnie Oskara ). Do dziś, żaden inny kompozytor nie otrzymał tylu nominacji do Oskara, a także nie otrzymał go pośmiertnie.

Kuba Stankiewicz Trio
Kuba Stankiewicz - fortepian
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm