Aktualności

Poncyliusz/Prokopowicz/Wojcieszuk Trio
4.08.2017 (piątek), godz. 20.00

Wojciech Puszek piano solo
6.08.2017 (sobota), godz. 18.00 – 21.00

Akwarium Jazz Club
Plac Hoovera
Krakowskie Przedmieście 60A
00-322

Weekendowe koncerty w Jazz Clubie Akwarium4 sierpnia zagra Poncyliusz/Prokopowicz/Wojcieszuk Trio, 6 sierpnia Wojciech Puszek piano solo

Poncyliusz/Prokopowicz/Wojcieszuk Trio to 3/5 składu popularnego zespołu HOtS.

Mikołaj Poncyljusz – gitarzysta, lider warszawskiego zespołu HoTS. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu oraz absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej. Obecnie związany z zespołami HoTS, Warszawską Orkiestrą Improwizatorów, Orkiestrą Rozrywkową Politechniki Warszawskiej – The Engineers Band oraz Operą Na Zamku w Szczecinie. Prowadził „Otwartą Scenę Jazzową – Jam Session” w warszawski klubie 12/14. Współpracował z Big Bandem Akwarium oraz zespołem Utrata Skład.

Adam Prokopowicz – kontrabasista, basista. Uczeń kontrabasisty – Wojtka Pulcyna. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie prof. Adama Cegielskiego. Na stałe grający w warszawskim jazzowym kwintecie HoTS oraz projekcie Boska Dekadencja. Współpracujący z Kapelą warszawska oraz twórcami zespołu Bitamina.

Maciek Wojcieszuk – perkusista, kompozytor – urodzony w 1990 roku Lublinie, student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie dr Adama Buczka, absolwent PWSM przy ulicy Bednarskiej w klasie p. Czesława Bartkowskiego. Wraz z Radosławem Łukaszewiczem i Michałem Załęskim współtworzy Usg trio, zespół prezentujący autorskie kompozycje. Jest też liderem własnego zespołu (Maciek Wojcieszuk Quintet), który został doceniony nagrodą Grand Prix na festiwalu Getxo Jazz w Hiszpanii w 2015 r . Od 2017 r. członek zespołu HoTS.


W niedziele wieczór 6 sierpnia w Akwarium Jazz Club solo na fortepianie grać będzie Wojciech Puszek.

Rozpoczął muzyczną karierę występując na festiwalu Jazz Juniors 1978-81, uzyskując drugą nagrodę w kategorii zespołowej z zespołem Seven Up oraz zdobywając wyróżnienie indywidualne jako instrumentalista. Następnie występował z grupą Tie Break. W 1982 roku dołączył do Kwartetu Janusza Muniaka, z którym współpracował do 1987 roku. Z tego okresu pochodzą dwie płyty nagrane dla wytwórni Poljazz  – „Placebo” z 1982 roku oraz „Janusz Muniak Quartet” nagranej wspólnie z Georgem Bucknerem na perkusji i Zbigniewem Wegehauptem na kontrabasie w 1986 roku podczas 31. Zaduszek Jazzowych w Krakowie. Innymi znakomitymi muzykami z jakimi występował w tym czasie był Freddie Hubbard i Joe Newman. Równolegle w tym czasie grał z zespołem In Tradition oraz Grażyną Auguścik.

 Po kilku latach spędzonych za granicą, powrócił na polską scenę jazzową organizując Stowarzyszenie Jazzowe w Częstochowie oraz tworząc swoje własne trio. W 2003 roku nagrał i wydał album „Podróże w czasie”, na którym zaprezentował swoje kompozycje. Stale współpracuje z orkiestrą jazzową Tomasza Bielskiego, Big Bandem Rondo z Konstancina w mniejszych składach instrumentalnych oraz piano solo.

 Wojciech Puszek będzie grał na pianinie firmy Dexibell

Organizatorzy: Akwarium Jazz Club i Polskie Stowarzyszenie Jazzowe

Płyta miesiąca

Jarrett - Peacock - DeJohnette

After The Fall

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Portrety

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm