Aktualności

Świdnik Jazz Festival
27 listopada
Helicopters Brass Orchestra sala kameralna – wstęp wolny
Leszek Możdżer – sala widowiskowa

28 listopada
Bibobit – sala kameralna
Krystyna Prońko Trio – sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku
al. Lotników Polskich 24

Świdnik Jazz Festival 2021Możdżer, Krystyna Prońko i Bibobit – gwiazdy świdnickiego festiwalu, który odbędzie się w dn.  27 – 28 listopada

Świdnik Jazz Festival to wydarzenie, za którym stoi ciekawa historia, niesamowita twórczość Elvina Jonesa – patrona festiwalu oraz szereg wielkich postaci muzyki jazzowej, jakie przez lata gościły na świdnickiej scenie.

Tegoroczną, 18. już edycję świdnickiego festiwalu, tradycyjnie już, zainauguruje koncert Helicopters Brass Orchestra. Jest to grupa muzyków, którzy towarzyszą Świdnikowi od blisko 70 lat i w tym czasie stworzyli jeden z symboli miasta.

– Nie zabraknie też wielkich nazwisk. Niewątpliwą gwiazdą festiwalu jest Leszek Możdżer, wybitny pianista. Usłyszymy także energetyczne połączenie hip-hopu, jazzu, elektroniki z polskimi tekstami w wykonaniu zespołu Bibobit. Grupa przyjedzie do Świdnika z projektem „Osiecka” – mówi organizator festiwalu Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Ostatnie wydarzenie festiwalu to projekt Krystyny Prońko. Wokalistce i kompozytorce towarzyszyć na scenie będą Przemek Raminiak i Adam Wendt. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm