Aktualności

JAZZTOPAD FESTIVAL
we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku prezentują:

ŁUKASZ OJDANA SOLO
16 stycznia 2021, sobota, 20.00
Narodowe Forum Muzyki, Sala Czerwona
Streaming koncertu:
Narodowe Forum Muzyki / Jazztopad Festival
Polish Cultural Institute New York
Lincoln Center
Polish Music Center USC Thornton School of Music

RADEK NOWICKI QUARTET
13 lutego 2021, sobota, 20.00
Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna
Streaming koncertu:
Narodowe Forum Muzyki / Jazztopad Festival
Polish Cultural Institute New York
Jazz at Lincoln Center
Polish Music Center USC Thornton School of Music

MANIUCHA & KSAWERY
19 lutego 2021, piątek, 20.00
Narodowe Forum Muzyki, Sala Czerwona
Streaming koncertu:
Narodowe Forum Muzyki / Jazztopad Festival
Polish Cultural Institute New York
Center for World Music
Polish Music Center USC Thornton School of Music 
Center for Traditional Music and Dance 
Wielka Improwizacja w Narodowym Forum MuzykiStreamingi koncertów: 16.01 Łukasz Ojdana, 13.02 Radek Nowicki Quartet, 19.02 Maniucha & Ksawery

Jazztopad Festival we współpracy z Polskim Instytutem Kultury w Nowym Jorku zaprasza na streamingi koncertów z cyklu Wielka Improwizacja w Narodowym Forum Muzyki (NFM) we Wrocławiu. Cykl ten prezentuje różne oblicza jazzu: od odważnej awangardy i improwizacji po mainstream. Idealna akustyka sal NFM zapewnia doskonałe środowisko nie tylko dla młodych polskich zespołów, lecz także uznanych artystów.


Łukasz Ojdana fot. Gosia Frączek

W sobotę 16 stycznia 2021 roku o godzinie 20.00 wybitny polski pianista jazzowy i kompozytor Łukasz Ojdana zaprezentuje swój solowy album „Kurpian Songs & Meditations”, który stanowi eksplorację i połączenie jazzu z tradycyjną muzyką regionu etnicznego Kurpiów w Polsce. Transmisja koncertu na żywo odbędzie się w internetowych kanałach kilku instytucji: Lincoln Center, Polish Music Center USC Thornton School of Music, Narodowego Forum Muzyki / Jazztopad Festival oraz Polish Cultural Institute New York.


Radek Nowicki fot. Stabińska 

W sobotę 13 lutego 2021 roku o godzinie 20.00 zagra Radek Nowicki Quartet. Jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiego saksofonu jazzowego zagra ze swoim kwartetem, złożonym z wybitnych muzyków, zgłębiając improwizację zakorzenioną w tradycji stworzonej przez takich gigantów jazzu jak Wayne Shorter czy John Coltrane. Transmisja koncertu na żywo odbędzie się w internetowych kanałach kilku ośrodków: Jazz at Lincoln Center, Polish Music Center USC Thornton School of Music, Narodowego Forum Muzyki / Jazztopad Festival oraz Polish Cultural Institute New York.


Maniucha & Ksawery fot. Wojtek Rudzki 

W piątek 19 lutego 2021 roku o godzinie 20.00 w NFM wystąpi duet wokalno-basowy Maniucha & Ksawery, czerpiący inspiracje z tradycyjnych, a dzisiaj coraz bardziej zapominanych pieśni rozległego Polesia na Ukrainie. W swoich kompozycjach tych dwóch artystów łączy jazzową improwizację z piosenkami wiosennymi, żniwnymi, weselnymi, kołysankami i miłością, tworząc narrację o cyklach natury i życia ludzkiego. Transmisja koncertu na żywo odbędzie się w internetowych kanałach kilku instytucji: Center for World Music, Polish Music Center USC Thornton School of Music, Center for Traditional Music, Narodowe Forum Muzyki / Jazztopad Festival oraz Polish Cultural Institute New York.

Podczas koncertów Wielkiej Improwizacji wystąpili w przeszłości tacy muzycy jak Wynton Marsalis, Bobo Stenson, Gregory Porter, Tomasz Stańko, Kuba Więcek, Brad Mehldau i Dianne Reeves.

Polska scena jazzowa jest silnie rozpoznawalna na świecie, zarówno pod względem jakości festiwali, jak i rzemiosła artystów. Jazztopad Festiwal od 17 lat działa pod patronatem Narodowego Forum Muzyki. Najbardziej charakterystyczną cechą Jazztopad Festival jest zaangażowanie w zamówienia kompozytorskie oraz przygotowywanie projektów specjalnych. Jazztopad od wielu lat buduje relacje z najważniejszymi ośrodkami jazzowymi na świecie, wspierając promocję polskiej muzyki improwizowanej i wymianę kulturalną. Od 2015 roku ma coroczne edycje w Nowym Jorku.

JAZZ FORUM 12/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Pociąg do muzyki

Grażyna Łobaszewska

Płyta miesiąca

Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents feat. Bobby Watson, Logan Richardson, Keyon Harrold

Jammin’ with KC

  • Ocena - 4
Linki
Z galerii

Portrety

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm