Aktualności

NDR Big Band, Vladyslav „Adzik” Sendecki, Olga Pasiecznik i Atom String Quartet
11 listopada 2019, godz. 20.00
Mała Warszawa
ul. Otwocka 14
Warszawa

 
Bilety w cenie 100 zł do kupienia na https://www.ticketmaster.pl/event/14185
Partnerem Wydarzenia jest ZAIKS.

Oraz:
9.11  Lusławice, Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego 
10.11 ICE Kraków 
13.11 Szczecin, Filharmonia

Organizacja trasy: Cracovia Music Agency  https://cracoviamusic.net/

Wielka rocznica – wielki koncert!NDR Big Band, Adzik Sendecki, Olga Pasiecznik i Atom String Quartet wystąpią 11 listopada w Małej Warszawie

Wyjątkowy koncert z okazji 30. rocznicy obalenia Muru Berlińskiego i 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodłegłości.

Na pierwszą część koncertu złożą się utwory z płyty „Le Jardin Oublié” nagranej przez Vladyslava „Adzika” Sendeckiego i Atom String Quartet w 2018 roku, w tym  kompozycja „My Polish Heart” napisana dla pianisty przez  niemieckiego kompozytora Wolfa Kerschka.

„Jest to dla mnie bardzo szczególny utwór – mówi Vladyslav „Adzik” Sendecki. – Profesor Wolf Kersch jest moim przyjacielem i ‘My Polish Heart’ jest owocem naszych wielu rozmów na temat ‘polskości’. Po raz pierwszy został on wykonany z Bigbandem NDR i NOSPR z udziałem Tomasza Stańki  w 2011 roku. Cieszę się, że ponownie będę mógł go zaprezentować polskiej publiczności”.  „Le Jardin Oublié” („Zapomniany Ogród”) to zbiór kompozycji autorstwa braci Sendeckich: Vladyslava i Stefana.

Drugą część koncertu wypełni utwór Geira Lysne „About Penderecki”, będący kolażem, osobistą interpretacją największych dzieł Krzysztofa Pendereckiego: od symfonii (m.in. VIII Symfonii „Pieśni Przemijania), przez dzieła kameralne („Miniatury na klarnet i fortepian” czy „Strofy na sopran, głos recytujący i 10 instrumentów”), aż po solowe („Cadenza per viola solo”). 

„Olga Piasiecznik znana z wybitnych interpretacji muzyki Pendereckiego błyszczy pomiędzy elektroniką, dużym brzemieniem Bigbandu, a improwizacjami Atom String Quartet, którzy wraz w solistami przenoszą tekst  muzyczny w sfery imrowizowanego universum, wypełniając go całą paletą emocji: od smutku i melancholii do euforycznej radości – mówi pianista – połączenie kunsztu aranżerskiego Lysne z tak odległymi, zdawałoby się, światami dało niezwykle ciekawe efekty i ukazało twórczość Mistrza w nowym świetle. To fascynująca podróż wokół postaci Krzysztofa Pendereckiego – odważnego wizjonera i wybitnego artysty”.

Koncert miał swoją premierą w Elbphilharmonie w Hamburgu w listopadzie 2018 roku i spotkał się z doskonałym przyjęciem publiczności i krytyków.

Oprócz Warszawy (11 listopada), program ten zostanie zaprezentowany również na koncertach w Lusławicach (9.11), Krakowie (10.11) i Szczecinie (13.11).

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm