Aktualności

Wojtek Mazolewski „Chaos Pełen Idei”
4.06.2018, godz. 20.30
Plac Defilad
Warszawa

Wstęp wolny!

Świętujemy wolność – koncert na Placu DefiladProjekt Wojtka Mazolewskiego „Chaos Pełen Idei”, specjalni goście. 4 czerwca, godz. 20.30

4 czerwca 1989 Polacy opowiedzieli się za wolnością i powiedzieli solidarne NIE systemowi. Z niepewności i nadziei pojawił się przełom: wyniki pierwszych częściowo wolnych wyborów. Z chaosu pełnego idei wyłoniła się zapowiedź wolności!

4 czerwca 2018 – w kolejną rocznicę wydarzeń roku 1989 – nie tylko przypominamy, jak fundamentalne znaczenie dla historii Polski miało obalenie komunizmu, ale przede wszystkim ŚWIĘTUJEMY!

ŚWIĘTUJEMY WOLNOŚĆ na koncercie projektu Wojtka Mazolewskiego „Chaos Pełen Idei”.  Wojtek Mazolewski od lat łamie stereotypy, współpracując z artystami na pierwszy rzut oka z zupełnie innych muzycznych światów. Tym razem gdański  muzyk  zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. Na Placu Deflad wystąpią legendy rocka John Porter, Wojtek Waglewski, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i najmłodsi na scenie muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła.

Całości jazzowego charakteru nada Kwintet Wojtka Mazolewskiego z Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem, Qbą Janickim w składzie.Koncert będzie pełne muzycznych niespodzianek, gdzie jazz łączy się z rockiem, bluesem, popem czy hip-hopem. Silne emocje, poezja, szaleństwo i melodie, które na długo zapadają w pamięć. Styl nie ma znaczenia liczy się wolny przepływ, spontaniczność, muzyka tworzona tu i teraz.  Repertuar koncertu będzie oparty na albumie „Chaos Pełen Idei”, wystąpili na nim goście, którzy zagrają dla Was 4 czerwca.  Album spotkał się ze swietnym przyjęciem krytyków i publiczność już pół roku po wydaniu uzyskał status „Złotej Płyty”.

Czeka nas prawdziwe ŚWIĘTO: święto wolności, święto muzyki! Ostatni raz w w tak szerokim, prawie kompletnym, składzie z płyty mogliśmy usłyszeć „Chaos” dwa lata temu!

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm