Aktualności
Wojciech Mazolewski Quintet – premieraZwiastun nowego utworu i wideo „Spirit To All”, 14 maja koncert w warszawskim klubie Palladium

Utwór „Spirit To All” to pierwszy zwiastun nowego, autorskiego materiału Kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Kompozycja lidera nawiązuje do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu. Słychać tu żarliwość uczuć, pasję i słowiańską duszę zespołu. Całość niesiona jest liryczną grą sekcji dętej opartej na partii basu granego smyczkiem (arco) oraz palcami (pizicatto). Ta muzyka przynosi antidotum na niełatwe czasy.

W ekspresyjnych dźwiękach wybrzmiewają niepokój i ból towarzyszące nam w ostatnim czasie, równocześnie niosą one jednak nadzieję i wsparcie.
„Muzyka to piękny, oczyszczający rytuał. Quintet potrafi być w tym głęboko, być razem i przekuć najgorsze doświadczenia w pozytywną energię” – mówi Wojtek Mazolewski.
Zrobiony techniką kolażu teledysk do utworu „Spirit To All” zespół przygotował przez ostatnie miesiące z Olą Knedler w pracowni OK_collage.

Warszawska publiczność będzie miała okazję posłuchać nowej muzyki WMQ na żywo. W sobotę 14 maja Wojtek Mazolewski Quintet zagrają w Teatrze Palladium. W drugiej połowie maja kolejne koncerty w Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

Trasa:

14.05.2022 / WMQ / Teatr Palladium / Warszawa

19.05.2022 / WMQ/ Stary Klasztor/ Wrocław

21.05.2022 / WMQ / CK Zamek / Poznań

25.05.2022 / WMQ / Filharmonia / Szczecin 

https://www.biletomat.pl/bilety-na-wojtek-mazolewski-quintet-859/

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm