Aktualności
Wojtek Mazolewski na Pol‘and‘Rock!Wojtek Mazolewski Quintet oraz wyjątkowi goście w projekcie „Chaos Pełen Idei” na dużej scenie, 2 sierpnia

Wojtek Mazolewski, lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet, jest jednym z artystów najczęściej grających poza granicami naszego kraju. Prezentuje nowe oblicze polskiej muzyki w Europie, Ameryce Południowej i Azji. Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością.

Jego koncert na PolAndRock Festiwal (dawniej Przystanek Woodstock), będzie okazją aby przypomnieć, że muzyka nie ma ograniczeń. Wojtek od lat łamie stereotypy, współpracując z artystami na pierwszy rzut oka reprezentujących zupełnie inne muzyczne światy. 2 sierpnia na dużej scenie Najpiękniejszego Festiwalu na Świecie połączą się trzy na pozór różne gatunki: jazz, rock i polski folk. 

W niesamowitą muzyczną podróż zabiorą Was razem z Wojtkiem jego wyjątkowi goście Ania Rusowicz, John Porter, Wojciech Waglewski, Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Jazzowego wyrazu doda występowi Kwintet Wojtka Mazolewskie w składzie Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok, Qba Janicki, Cyprian Baszyński i Piotr Chęcki.

Projekt będzie nawiązywał do ostatniej płyty Wojtka Mazolewskiego zatytułowanej „Chaos Pełen Idei”, która już pół roku po wydaniu uzyskała status Złotej Płyty.

Koncert, który rozpocznie się 2 sierpnia o 22:40, będzie transmitowany na stronie festiwalu PolandRock!

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm