Aktualności

Wojtek Mazolewski Quintet „Komeda”
15.05.2019, godz. 20.00
Jazz Cafe
ul. Warszawska 69
Warszawa-Łomianki

Wojtek Mazolewski Quintet w Jazz Cafe!15 maja w słynnym klubie w Łomiankach zespół Mazolewskiego zaprezentuje program „Komeda”.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego po sukcesie jesiennej trasy Komeda” rusza na jej kolejną odsłonę. Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykami z jego kwintetu – Joanną Dudą (tym razem zastąpi ją Szymon Burnos), Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim.

Wojtek Mazolewski Quintet
Wojtek Mazolewski - b
Marek Pospieszalski - ts
Oskar Torok - tp
Szymon Burnos - p
Qba Janicki - drJednym z impulsów do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii „Church of Sound”. Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

„Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata –  mówi Wojtek Mazolewski. –  W naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek.” 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm