Aktualności

Chaos Pełen Idei – Trasa
20.04 feat. John Porter, Misia Furtak, Justyna Święs, Piotr Zioła, Vienio - Azoty Arena, Szczecin
21.04 feat. John Porter, Misia Furtak, Ania Rusowicz, Piotr Zioła, Vienio - Klub Niebo, Warszawa
23.04 feat. John Porter, Misa Furtak, Justyna Święs, Ania Rusowicz, Vienio - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Katowice
6.05 feat. John Porter, Misia Furtak, Piotr Zioła, Vienio - Teatr im. J. Osterwy, Gorzów Wielkopolski
7.05 feat. goście – Program Trzeci Polskiego Radia, Warszawa
11.05 feat. John Porter, Ania Rusowicz, Piotr Zioła, Justyna Święs, Vienio – Stary Maneż, Gdańsk
12.05 feat. John Porter, Ania Rusowicz, Wojtek Waglewski, Justyna Święs, Piotr Zioła – Klub Muzyczny B17, Poznań
13.05 feat. John Porter, Ania Rusowicz, Piotr Zioła, Justyna Święs - Filharmonia Zielonogórska, Zielona Góra
14.05 feat. John Porter, Justyna Święs, Piotr Zioła - Filharmonia Podlaska, Białystok





Wojtek Mazolewski rusza w trasę



Promocja albumu „Chaos Pełen Idei”. 10 koncertów w różnych miastach Polski, od 20 kwietnia do 4 maja

Fuzja muzycznych emocji, poezji i szaleństwa – tak można określić najnowszy album Wojtka Mazolewskiego „Chaos Pełen Idei”. Trójmiejski muzyk wraz zaproszonymi przez siebie gośćmi rusza w trasę po największych salach w Polsce!  Zagrają w Lublinie, Tarnowie, Szczecinie, Warszawie, Katowicach, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Zielonej Górze, Białymstoku i Gdańsku.



Wojtek Mazolewski nową płytą po raz kolejny udowadnia, że muzyka nie ma ograniczeń. Na swoje 40. urodziny przygotował wyjątkowy album jakiego jeszcze w Polsce nie było. Do współpracy zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. I tak na jednym albumie spotykają się legendy rocka John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i młodsze choć już niezwykle popularne pokolenie polskiej sceny muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła. Całość dopełnią muzycy kwintetu Wojtka Mazolewskiego Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Qba Janicki i Oskar Torok.

„Chaos Pełen Idei” jest naszpikowany muzycznymi niespodziankami gdzie jazz łączy się z rockiem, bluesem, popem czy hip-hopem. Styl nie ma znaczenia – liczy się wolny przepływ, spontaniczność, muzyka tworzona tu i teraz. Album został świetnie przyjęty przez słuchaczy. Singiel „Organizmy piękne” z Justyną Święs zajął 30. miejsce na Liście Przebojów Trójki, na której utrzymywał się przez 10 tygodni.


Dwa ubiegłoroczne koncerty „Chaosu Pełnego Idei” spotkały się z gorącym przyjęciem fanów, którzy szczelnie wypełnili warszawski Teatr Roma i Filharmonię w Częstochowie. Była to jednak tylko zapowiedź wspaniałej trasy, którą Wojtek i jego wyjątkowi goście zagrają w tym roku. Materiał z płyty będzie można usłyszeć już w najbliższy weekend w Centrum Spotkań Kultury w Lublinie i Kinie Marzenie w Tarnowie a w kolejnych dwóch miesiącach m.in. w Azoty Arena w Szczecinie czy miejscu określonym przez Krzysztofa Pendereckiego jako najlepsza przestrzeń koncertowa w kraju i jedna z dwóch lub trzech tej klasy w Europie – Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Zobacz film z warszawskiej premiery albumu:


Mazolewski przyzwyczaił swoich fanów do tego, że prawie nie schodzi ze sceny. Ubiegły rok stał dla niego pod znakiem praktycznie niekończącej się trasy koncertowej.  Wydał trzy nowe albumy (Pink Freud plays Autechre, Polka Remixed, Chaos Pełen Idei), z którymi koncertował w całej Polsce, Europie, na Wyspach Brytyjskich oraz w Japonii. Jego cztery formacje (Wojtek Mazolewski Quintet, Pink Freud, Jazzombie, Wojtek Mazolewski & przyjaciele) zagrały łącznie ponad 100 koncertów. Fani mogli usłyszeć materiał z aż siedmiu (!) różnych projektów: Pink Freud:  Horse&Power, Pink Freud plays Autechre, WMQ: Polka – Złota Płyta), WMQ: Excentrycy Grają Fajfy,  WMQ: Polka Remixed, Jazzombie: Erotyki , Wojtek Mazolewski & goście: Chaos Pełen Idei.





  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm