Aktualności

Wola Piano Jazz Festival 
vol.1 Paweł Kaczmarczyk
19.10.2019, godz. 19.00
Klub Kultury „Wola”
ul. Królowej Jadwigi 215
Kraków

Bilety dostępne online: kup bilet
oraz w Klubie
Bilety: 30 pln

Wola Piano Jazz FestivalW krakowskim Klubie Kultury „Wola” 19 października zagra Paweł Kaczmarczyk

Festiwal będzie miał charakter cyklicznych, comiesięcznych koncertów. Tegoroczną odsłonę festiwalu uświetnią artyści, którzy niejednego fana jazzu przyprawią o szybsze bicie serca – w październiku Paweł Kaczmarczyk, w listopadzie Joachim Mencel i w grudniu Kasia Pietrzko.

Co czyni ten festiwal wyjątkowym? Relacje. To właśnie na nich skupiają się twórcy. „Bez pozytywnych i zaangażowanych ludzi, nie było by szans, by wystartować z projektem” – mówi pomysłodawca festiwalu kompozytor, producent i animator kultury Maciej Trifonidis. Od samego początku festiwalowi towarzyszy pasja i pełna optymizmu otwartość, i właśnie do takiej, dojrzałej do poszerzania kulturowych i muzycznych gustów publiczności, skierowany jest ten festiwal.

Każdemu z koncertów towarzyszy spotkanie z artystą, możliwość rozmowy, poznania drugiego człowieka. Sprzyja temu miejsce, w którym odbywa się festiwal, Klub Kultury Wola – filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, przestrzeń pełna dobrej energii, położona w malowniczej Woli Justowskiej, dzielnicy Krakowa oddalonej o kilka minut od centrum miasta.

Twórcą rewelacyjnych projektów graficznych jest Marek Wajda projektant i grafik. Dzięki niesamowitemu Piano Centrum mamy światowej klasy fortepian. Miejscem spotkania po koncercie będzie Restauracja Włoszczyzna Włoszczyzna – Cucina polacca-italiana

Wola Piano Jazz Festival vol.1 – Paweł Kaczmarczyk
Koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach. Nagrał pięć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia. Nie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego założenia ma wymykać się̨ jednoznacznym określeniom. „Chcę, żeby moja muzyka poruszała – nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im przy tym coś, co nie wyleci imz głowy chwilę po opuszczeniu koncertu czy wyłączeniu płyty” – powiedział Paweł Kaczmarczyk.JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Alice Zawadzki

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm